Bankalararası Kart Merkezi tarafından yayınlanan Blockchain 101 isimli yeni kitap Blockchain dünyasını yalın ve sade bir dil ile okuyucuya aktarıyor. Ahmet Usta ve Serkan Doğantekin tarafından kaleme alınan Blockchain 101 sadece 1 TL bağış karşılığında dijital olarak indirilebiliyor.

Son yılların en çok öne çıkan teknolojilerinden birisi Blockchain. Özellikle Bitcoin ve farklı kripto para birimleri için altyapı oluşturan Blockchain teknolojisinin yetenekleri ise kripto para birimleri ile sınırlı değil. FinTech İstanbul olarak bu güne kadar Blockchain hakkında pek çok paylaştığımız haber ve içerik ile bu konuları okuyucularımıza aktarmaya çalıştık ve bu çalışmalara devam da edeceğiz.

Öte yandan Blockchain anlaşılması çok kolay bir teknoloji de değil. Ancak bu durum artık geride kalıyor zira FinTech İstanbul Yayın Yönetmeni Ahmet Usta ve Dijital Teknolojiler Çözüm Mimarı Serkan Doğantekin tarafından ortaklaşa kaleme alınan Blockchain 101, okuyuculara sade ve yalın bir şekilde Blockchain 101 teknolojisini anlatıyor.

Kitap Blockchain teknolojisine giriş için gerekli olan veri, veri tabanı, iletişim ağları, kriptografi, big data gibi kavramları anlatan bir bölümle başlıyor ve akabinde Blockchain teknolojisinin mantığını ve türlerini okuyucuya sunuyor. Daha sonra Blockchain kullanım alanları, platformları ve uygulamalarına odaklanan kitabın ikinci bölümünde ise biraz daha teknik bilgiler verilerek dileyen okuyuculara Blockchain teknolojisinin detayları aktarılıyor.

Sadece 1 TL bağış karşılığı indirilebilir

Blockchain 101 kitabını okumak isteyenlerin ise BKM Express kullanarak Tohum Otizm Vakfına sadece 1 TL bağış yapması gerekiyor. Ardından Blockchain 101 kitabının PDF formatındaki bir dijital versiyonu indirme linki BKM Express kullanıcısının kayıtlı olduğu e-posta adresine gönderiliyor.

Siz de BKM Express ile aşağıdaki adımları takip ederek Blockchain 101 kitabını hemen indirebilirsiniz.

Bu kitabı indirmek için:

  • BKM Express mobil uygulamasını indirin,
  • BKM Express’e kayıt olun ve kredi kartınızı ekleyin,
  • Uygulama içerisinde yer alan “QR ile Öde” seçeneğinden aşağıda yer alan QR kodu okutarak veya doğrudan QR koda tıklayarak Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na 1 TL’lik bağışınızı gerçekleştirin,
  • Bağış işleminiz tamamlandıktan sonra kitap BKM Express’e kayıtlı e-posta adresinize otomatik olarak gönderilecektir. Keyifli okumalar dileriz!

Kitap-23