InsurTech girişimi Neos, Aviva Ventures’tan 5 milyon Sterlin yatırım aldı.

InsuranceAge’in haberine göre Akıllı evler için teknolojik sigorta çözümleri sunan Neos, sigorta şirketi Aviva önderliğindeki yeni turda 5 milyon Sterlin yatırım aldı. Neos, Aviva Ventures’un yaptığı yatırım ile konumunu güçlendirmiş oldu. Ayrıca girişim Münich Re ile ortaklık da kurdu.

Evleri proaktif olarak yangından, su hasarından ve hırsızlıktan korumak için akıllı ev teknolojisini kullanarak ev sigortası ürünü sunan InsurTech kuruluşu olan Neos’tan yapılan açıklamada yatırımın büyümeyi hızlandıracağı belirtildi. Şirket, eski MoreThan Direktörü Matt Poll ve ev otomasyon uzmanı Krystian Zajac tarafından 2015 yılında kurulmuştu.

Girişim ayrıca, yatırımın önemli bir stratejik ortaklık olduğunu, bunun Münih Re ile işbirliği anlamına ve Aviva Ventures’ın Neos IoT platformuna erişim sağlayacağını belirtti. Girişime eski İngiliz futbolcu Gary Lineker de destek veriyor.

Neos kurucusu Matt Poll yatırım ile ilgili olarak şunları söyledi: “Tamamen yeni bir tür ev sigortası ürünü yaptık. Daha önce evinizi su, yangın ve hırsızlık tehditlerinden korumak için bu şekilde proaktif bir sigorta teklifi sunan olmamıştı. İki önemli sigorta markası Aviva ve Münih Re tarafından gerçekleştirilen yatırım ve stratejik ortaklık, yenilikçi liderliğimiz göz önüne alındığında, yaptığımızın sigortacılığın geleceği olduğuna olan inancımızı ortaya koyuyor” dedi.