FinTech’in bir alt dalı olarak başlayan ama kendi ayakları üzerinde yürümeye başlayan RegTech için artık uluslararası bir platform var.

FinTech dünyası kendi içinden yeni değerler çıkartmayı sürdürüyor. Sigorta sektörü için InsurTech çözümleri hem yatırım hem de pazar büyüklüğü açısından önemli bir boyuta ulaştı bile. Küçük kardeş RegTech ise artık kendi ayakları üzerinde de rahatça durabileceğini kanıtlamak üzere. Bu kapsamda kurulan International Regtech Association (IRTA), 100 kurucu üyesi ile sektör için önemli bir adımı temsil ediyor.

Başkanlığına EY’nin eski küresel RegTech lideri Subas Roy’un getirildiği IRTA’nın başkan yardımcılıklarını ise sektöre yönelik çözüm sunan şirketlerden isimler üstlenmiş durumda. Bu bağlamda belirlenen üç isim Qumram CEO’su Patrick Barnet, FinnoLux’un Amerika’dan sorumlu CEO’su Matt Elton ve GRC Solutions’ın kurucusu ve CEO’su Julian Fenwhick.

Bununla birlikte IRTA’nın yürütme kurulunda çok sayıda avukat, danışman ve sektör uzmanı yer alıyor. Kurumun merkezi olarak ise İsviçre’nin Zürih kenti seçilmiş.