Türkiye FinTech Haritası ekosisteme yönelik büyük bir güncelleme alarak 4.0 sürümü ile yenilendi.

Türkiye FinTech sektörü büyüyor. Şirket sayısı çoğalırken hizmet çeşitliliği de artıyor. Bu kapsamda sizlerle belli dönemlerde startups.watch tarafından hazırlanan ve güncellenen Türkiye FinTech haritasını paylaşıyoruz.

Bütünüyle baştan ele alınan ve Türkiye’de faaliyet gösteren tüm FinTech şirketlerini belli kriterlere göre değerlendirerek sınıflandıran Türkiye FinTech Ekosistem Hairtası bu gün itibariyle 4.0 versiyon numarası ile yeniden erişime sunuldu.

startups.watch ve FinTechStartups.co tarafından Bankalararası Kart Merkezi (BKM) ve farklı kaynaklardan derlenen veriler ışığında hazırlanan Türkiye FinTech Haritası’nda yeni şirketler kendilerine yer buldu.

Gerçekleştirilen bu çalışma için startups.watch kurucusu Serkan Ünsal: “Tüm ekosistemi ele alan haritayı sıfırdan tekrar tasarladık. Bu güne kadar gerçekleştirdiğimiz en büyük güncelleme ve yenileme oldu. İlk haritadan bu yana gerçekleşen tüm değişiklikleri ele alarak sürüm numarasını 4.0 olarak belirledik” dedi.

200’den fazla şirketin yer aldığı haritanın güncel halini aşağıda bulabilirsiniz. Üzerine tıklayarak PDF sürümünü indirebilirsiniz.

Türkiye FinTech Haritası için güncelleme talepleriniz için [email protected] adresine e-posta göndererek iletebilirsiniz.

Türkiye FinTech haritası 4.0 sürümü ile güncellendi