Dünyanın ilk ve tek ulusal dijital cüzdanı olan BKM Express beşinci yaşını doldurdu. 

Bankalararası Kart Merkezi (BKM) tarafından ilk olarak 21 Haziran 2012 tarihinden tanıtılan BKM Express Türkiye’de elektronik ödemeleri kolaylaştıran, yenilikçi bir dijital ödeme yöntemi olarak hayatına başlamıştı.

Aradan geçen beş yıl zarfında sürekli olarak gelişmeye devam eden BKM Express 21 Haziran 2017 itibariyle beşinci yaşını doldurdu. 1,5 milyon kullanıcı, 17 üye banka ve BKM Express kullanan 23 bin işyeri ile büyük bir kullanıcı ve kullanım sahasına ulaşan BKM Express aradan geçen süre zarfında pek çok kampanya ile tüketicilerin de beğenisini kazandı.

BKM Express ile alakalı olarak son güncel rakamları ise BKM Dijital Çözümler Grubu’ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Serkan Yazıcıoğlu attığı bir tweet ile paylaştı.

BKM Express web sitesi, iOS veya Android uygulamaları üzerinden kullanılabiliyor. Kullanıcısının kredi kartının sadece ilk altı ve son dört hanesini girerek BKM Express içinde kart tanımlamasına izin veren dijital cüzdan bu gün online ödemeler dışında yüz yüze işlemler için de QR kodu ile işlem yapmaya izin veren bir yapıya sahip.

BKM Express aynı zamanda sosyal sorumluluk kapsamında pek çok derneğe ve yardım kuruluşuna bağış yapmanıza da izin veriyor.

Bir süredir kartlara para göndermeye de izin veren BKM Express böylece kişiler arasında para transferi için de kullanılabiliyor.

Tümüyle ücretsiz olan BKM Express aynı zamanda dünyanın ilk ve hala tek ulusal dijital cüzdanı olarak Türkiye’nin FinTech alanında pek çok ülkede ve organizasyonda da temsilinde önemli bir role sahip.

BKM Express, Türkiye’nin ulusal dijital cüzdanı olarak 5. yaşını kutladı