Birden fazla kullanıcının ortaklaşa kullanabildiği hesap uygulaması Soldo Accel yatırım ortaklığından 11 milyon dolar aldığı A serisi yatırım turunu tamamladı.

Geçtiğimiz sene sonuna doğru tanıtılan Soldo aynı anda birden fazla kişinin ortak hesap yönetmesini mümkün kılan bir mobil uygulama.

İlk çıkışında sadece son tüketicilere sunulan ve aradan geçen zaman zarfında işletmeler için de özel bir sürüm yayınlayan Londra merkezli FinTech girişimi Soldo, TechCrunch’ın haberine göre A Serisi finansman turunda 11 milyon dolarlık bir yatırım daha aldı. Risk sermayesi şirketi Accel, Connect Ventures, InReach Ventures, U-Start ve R204 Partners’ın katılımıyla bu turda yatırıma liderlik yaptı.

İtalya’nın ilk online bankasının kurulmasına yardımcı olan Carlo Gualandri tarafından hayata geçirilen Soldo, birden fazla tüketici veya tüm şirket genelindeki harcamaları merkezi olarak yönetilmesi için çok kullanıcılı bir hesap sunuyor.

iOS ve Android için tasarlanan uygulama sayesinde kullanıcıların gerçek zamanlı olarak kontrol ve takip edilmesi mümkün hale geliyor.

İşletme sürümünde her bir çalışan, yüklenici veya harcama departmanı için izinlerin ayrı ayrı yapılandırılabiliyor ve farklı masraf kriterleri belirlenebiliyor. Örneğin, kullanıcılar için nakit limitleri belirlenebiliyor ve şirketler çevrimiçi ödemeler, nakit para çekme işlemleri ve yabancı işlemler gibi kriterlere göre bunlara izin verip, engellemeyi seçebiliyor.

Soldo Business mobil uygulaması kullanıcılara işlem bilgileri ve makbuz fotoğraflarını işleme eklemesine izin verirken, tüm sistem yaygın kullanılan muhasebe yazılım paketleri ile entegre olabiliyor.

Accel ortağı Sonali De Rycker, “Soldo için heyecanlıyız, çünkü o büyük bir piyasa fırsatını ele alan olağanüstü bir ekip” diyor.

Yeni finansmanın, Soldo’nun teknolojisini daha da güçlendirmek ve büyümeyi desteklemek için kullanılacağı söyleniyor zira şirket İngiltere ve İtalya’nın ötesine geçip Avrupa’da başka yerlere açılmayı hedefliyor.