Küresel FinTech ekosisteminin en önemli liderlerinden David Birch tarafındna kaleme alınan “Before Babylon, Beyond Bitcoin” isimli kitap Money20/20 Europe etkinliğinde okuyucular ile buluştu.

David Birch FinTech dünyasının en önemli isimlerinden birisi. Dijital kimlik, paranın geleceği, Blockchain alanlarındaki makale, sunum ve danışmanlık çalışmaları ile tanınan Birch’ün ilk kitabı “Identity is the New Money” Kimlik: Yeni Para adı ile geçtiğimiz sene Bankalararası Kart Merkezi tarafından Türkçeye çevirilerek yayınlanmıştı.

Birch’ün yeni kitabı “Before Babylon, Beyond Bitcoin” Türkçe adı ile “Babil’in Öncesi, Bitcoin’in Ötesi” isimli kitabı, Danimarka’nın Kopenhag şehrinde gerçekleşen Money20/20 Europe etkinliğinde okuyucuları ile buluştu.

“Bizim anladığımız paradan, bizi anlayan paraya” alt başlığını taşıyan yeni kitabında Birch okuyucuyu paranın tarih sahnesinde keyifli bir yolculuğa çıkartıp gelecekte paranın gideceği noktayı yalın bir şekilde masaya yatırıyor.

Yaptığımız ayak üstü kısa söyleşide; “Değer üzerine kurulu parayı kullanmaktansa sizin değerinizi yansıtacak parayı kullanacağımız bir döneme geçiyoruz” diyor Birch ve ekliyor; “Üstelik artık tek bir para biriminden de bahsetmeyeceğiz. LEGO alırken LEGO para birimini, cep telefonu alırken farklı bir para birimini kullanacaksınız ve en güzeli de bunların hiç birini yönetmek zorunda değilsiniz, bu işi sizin yerinize akıllı sistemler yapacak.”

David Birch ilk kitabı “Identity is the New Money” isimli kitabını “Kimlik: Yeni Para” adıyla Türkçeye çeviren FinTech İstanbul Yayın Yönetmeni Ahmet Usta ile birlikte.