Bir FinTech girişimi başlatmayı düşünüyorsanız Ödeme Teknolojileri alanında oyuna herkesten ileride başlayabilirsiniz.

Fintech Global tarafından geçtiğimiz hafta yayınlanan verilere göre, ödeme şirketleri FinTech’e en çok yatırım yapan en büyük 10 yatırımcının en çok ilgilendiği alanları oluşturuyor.

FinTech’e yatırım yapan büyük risk sermayedarları ve FinTech hızlandırma programları FinTech ekosistemindeki diğer kategorilere kıyasla ödeme şirketleri ile daha fazla anlaşma yaptığı görülüyor. Araştırmaya göre, hem büyük VC’ler hem de hızlandırma programları tarafından yapılan anlaşmaların yaklaşık yüzde 20’sini ödeme alanında faaliyet gösteren FinTech şirketleri almayı başardı.

Rapor bu verilere ulaşmak için, 2014’ten 2017’e kadar hızlandırma programlarının gerçekleştirdiği 354 ve risk sermayesi şirketlerinin gerçekleştirdiği 280 anlaşmayı değerlendirdi.

FinTech hızlandırıcıları için ödemelerden sonra ikinci önemli alan ise Kredi Pazaryeri şirketleri oldu. Bu alandaki girişimler, hızlandırma programlarının yaptığı yatırımların % 12’sini aldı. Öge yandan VC’ler için ödemelerden sonra en önemli alan yatırımlarının yüzde 14’ünün çeken kripto para birimleri ile alakalı girişimler oldu.

Raporun tamamına buradan ulaşabilirsiniz.