CBInsights tarafından New York’da gerçekleştirilen The Future of FinTech konferansı önemli tespitleri katılımcılara sundu. İşte etkinliğin öne çıkan konu başlıkları.

26-29 Haziran tarihleri arasında ABD’nin New York şehrinde gerçekleşen Future of FinTech (FinTech’in Geleceği) isimli konferans veri analitik şirketi CBInsights tarafından gerçekleştirildi.

Dünyadaki pek çok farklı ülke ve kurumdan gelen katılımcılar CBInsights’ın kendine has sunum ve yaklaşımı ile FinTech dünyasının geleceğine farklı bir bakış açısı yakalama şansını buldular.

FinTech’in geleceğini neden takip etmemiz gerekiyor sorusuna; “Yaşamak veya Ölmemek için…” cevabını veren etkinlik günümüzde verinin çok fazla kaynaktan geldiğini ve tüm bu veri akışı içinde neyin önemli neyin önemsiz olduğunu tespit etmenin çok zor hale dönüştüğünü vurgulayan bir yaklaşım sergiledi.

Finans ve bankacılık endüstrisindeki değişimi Amazon üzerinden örneklendirerek katılımcılara sunan etkinlikte JP Morgan’ın 60 milyon nihai müşterisine karşı Amazon’un 66 milyon Amazon Prime abonesi olduğu ve şirketin neredeyse her alanda aktif iken sıradaki hedefinin bir banka olabileceğine dikkat çekildi. Her ne kadar Amazon şu anda bir banka değilse bile mevcut pek çok hizmeti ile bu alanda geleneksel yapılara rekabet eden bir FinTech şirketi kimliğini de taşımakta.

Öte yandan paranın çok uzun süredir sanallaştığına dikkat çekilen etkinlikte pek çok mobil oyunun kendi sanal para birimlerine sahip oldu ve gerçek ödemeler ile bu oyunların sanal para biçimleri arasında dönüşüm yapılabildiğinin altı çizildi.

Etkinlikte öne çıkan diğer önemli başlıklar; anında mortgage, robot danışmanlar ve bankalar, kimlik yönetimi, robo-regülasyonlar, çok boyutlu ticaret dünyası, sigortacılığın kişiselleştirilmesi ve alternatif veri analizleri oldu.

CBInsights’ın Future of FinTech konferansında gerçekleşen geleceğin konu başlıklarını içeren sunumunu buradan indirebilirsiniz.