Forrester Research tarafından yayınlanan yeni raporda, akıllı telefonlarda bankacılık uygulamalarının, fotoğraf ve video uygulamalarından daha fazla kullanıldığı ortaya çıktı.

Akıllı telefonlarımızı alışveriş yapmak, fotoğraf ya da video çekmek için kullanıyoruz. Ancak Forrester Research tarafından ABD’deki 18 yaş ve üzeri katılımcılarla gerçekleştirdiği araştırmayı araştırmayı genele vuracak olursak, fatura kontrolünden para transferine kadar en sık kullandığımız uygulamalar arasında bankacılık uygulamaları var.

Öyle ki, araştırmaya katılanların yüzde 32’si, haftada en az bir defa akıllı telefonlarından bankacılık uygulamalarını kullandıklarını belirtiyor. Katılımcılar aynı şekilde alışveriş uygulamalarına da yüzde 32 oranında giriş yaparken, fotoğraf uygulamalarında haftalık kullanım oranı yüzde 30’a, video uygulamalarında ise yüzde 23’e geriliyor.

Sadece akıllı telefonlarda değil, bilgisayarlardan akıllı TV’lere kadar hayatımızı adeta esir alan sosyal medya uygulamaları ise yüzde 57 haftalık kullanım oranıyla liderliği kimselere kaptırmıyor. Benzer şekilde, müzik uygulamaları da yüzde 44 ile ikinci sırada yer alıyor.

Bank Innovation tarafından paylaşılan rapordaki analizlerde, 30’lu yaşlarındaki tüketicilerin, yenilikçi teknolojileri her zaman diğerlerinden önce kullanmaya eğilim gösterdiğine dikkat çekiliyor. “Teknoloji öncüleri” olarak tanımlanan bu yaş grubu, giyilebilir aygıtlardan akıllı saatlere kadar pek çok yeni teknolojinin ana akıma ulaşması için gerekli zemini oluşturmuş bulunuyor.

Forrester Research “The State of Consumers and Technology: Benchmark 2017” raporunu buradan okuyabilirsiniz.