İrlanda’dan FinTech girişimlerine 500 bin Euro fon

4 Temmuz 2017
556 Görüntüleme

Enterprise Ireland, dünyanın dört bir yanından FinTech girişimlerini ülkeye çekmek için 500 bin Euro FinTech fonu oluşturdu.

Dünya genelinde şirketleri İrlanda’ya çekme göreviyle çalışan devlet organı Enterprise Ireland, ülkede ofis açacak 10 yabancı FinTech girişimine toplam 500 bin Euro fon sağlamaya hazır. Yıllık program için seçilecek erken aşamadaki FinTech girişimleri, 50 bin Euro yatırım desteğinin yanı sıra iş geliştirme konusunda da “yüksek düzeyde” destek görecek. Yatırımı karşılayacak olan fonun yine hükümete bağlı FinTech Competitive Start Fund (CSF) olacağı açıklandı.

Program sayesinde dünyanın dört bir yanında ödeme sistemleri, RegTech, güvenlik ve InsurTech gibi alanlarda yenilikçi bankacılık teknolojileri geliştiren girişimcileri destekleyeceklerini söyleyen Enterprise Ireland Yüksek Potansiyelli Girişimler Bölüm Yöneticisi Joe Healy, nakit desteğin yanı sıra her bir girişim için Bank of Ireland inovasyon takımının işbirliği ile kendi iş koluna özel olarak hazırlanan iş geliştirme desteği ve kuluçka alanı sunulacağını kaydetti.

Bank of Ireland İnovasyon Direktörü David Tighe ise seçilen yüksek potansiyelli girişimlere kendi kuluçka merkezinin kapılarını açacaklarını belirtti ve ekledi: “Onlara sağlayacağımız masanın yanı sıra, ihtiyaca özgü mentorluk ve kendi ekiplerimizden inovasyon konusunda destek sunacağız.”

Değerlendirmeye girmek isteyen girişimlerin, yazılı online başvurunun yanı sıra bir de online video sunum yapmaları gerekiyor. Başarılı girişimlerin ise değerlendirme sonrasında İrlanda’ya taşınmaları bekleniyor. İrlanda’da yaşamak ve çalışmak için ihtiyaç duyulan vize gibi işlemlerin Enterprise Ireland tarafından destekleneceği programa başvuruların 5 Temmuz Çarşamba gününe kadar tamamlanması gerekiyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Fosun, İsrailli FinTech The Floor’a yatırım yaptı
FinTech
171 görüntüleme
FinTech
171 görüntüleme

Fosun, İsrailli FinTech The Floor’a yatırım yaptı

Erhan Kahraman - 21 Ağustos 2018

APAC bölgesinde faaliyet gösteren Fosun ve Fosun Hani Securities, İsrailli FinTech inovasyon merkezi The Floor için 5 milyon dolar yatırım…

Bankaların rekabeti, müşteri değerlendirmeleriyle şekillenecek
Bankacılık
112 görüntüleme
Bankacılık
112 görüntüleme

Bankaların rekabeti, müşteri değerlendirmeleriyle şekillenecek

Erhan Kahraman - 20 Ağustos 2018

İngiltere'nin finansal düzenleyicileri CMA ve FCA tarafından yayımlanan yeni raporla birlikte, bankacılık sistemi daha şeffaf hale gelirken, müşteri değerlendirmeleri rekabete…

Capital One’ın ortak kimlik patenti onaylandı
Bankacılık
130 görüntüleme
Bankacılık
130 görüntüleme

Capital One’ın ortak kimlik patenti onaylandı

Erhan Kahraman - 20 Ağustos 2018

Capital One tarafından başvurusu sonuçlandırılan yeni patent, kullanıcıların farklı platformlarda ortak bir kimlik doğrulama sistemi kullanmasını sağlayacak. Blockchain, kimlik doğrulama…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.