Başta Bitcoin olmak üzere FinTech dünyasının en yoğun gündem maddelerinden birini oluşturan kripto para hakkında güncel kalmak istiyorsanız, Reddit’teki bu alt başlıkları takibe almanızda fayda var.

Kripto para hakkında az çok bir fikir sahibisiniz, ancak bu konuda uzmanlaşmak ya da en azından güncel kalmak istiyorsunuz. The Merkle’ın listelediği, kripto para hakkında konuşan en kalabalık Reddit topluluklarından sizin için yaptığımız seçkiye buyurun:

r/Bitcoin – 250.000+ abone

Kripto para konusunda online tartışma platformu denince ilk akla gelen yer olan Reddit’in, ilk akla gelen alt kanalı burası. Bitcoin meraklıları, madenciler, döviz büroları ve “çaylaklar” burada toplanıp kripto para hakkında gelişmeleri konuşuyor.

r/Ethereum – 84.000+ abone

Kripto para dünyasının hızlı yükselen alternatiflerinden Ethereum’un kitlesi de kendisi gibi genişliyor. Son derece aktif bir tartışma platformu olan Ethereum alt Reddit’inde özellikle anlık fiyat sıçramaları güncel biçimde takip edilebiliyor. Buradaki kitlenin, bir gün Ethereum’un Bitcoin’in tahtına oturacağına inancıysa tam!

r/Dogecoin – 77.000+ abone

Dogecoin adını bugüne kadar hiç duymadıysanız, bu Reddit kanalına şöyle bir göz atmanızda fayda var. Değeri istikrarlı bir artış gösteren Dogecoin de kendi kitlesini oluşturmuş görünüyor. Ancak bu kanalın kitlesi, yoğun borsa analizlerinden ziyade eğlenceli ve rahat tavırlarıyla diğerlerinden ayrılıyor.

r/Cryptocurrency – 67.000+ abone

Kripto para alanındaki her şey bu kanalda toplanıyor. Daha önce saydığımız alt Reddit’ler genelde kendi odaklandıkları para dışında bir konuşmadan hoşlanmazken, Cryptocurrency kanalı tüm bu para birimlerinin ortak platformu haline geliyor.

r/btc – 43.000+ abone

Bitcoin için açılan ana kanal size yeterince açık bir platform gibi gelmiyorsa; o kanalda sansüre uğradıkları gerekçesiyle alternatif bir Reddit kanalı oluşturan r/btc topluluğunda yeriniz hazır. Bu kanalın en önemli hedefi, Bitcoin hakkında özgür ve açık bir tartışma platformu oluşturmak.

r/Litecoin – 38.000+ abone

Son bir yılda muazzam bir yükseliş yakalayan Litecoin’in bu başarıyı bir oranda Reddit kullanıcılarına borçlu olduğunu söylemek yanlış olmaz. Başta r/Litecoin kanalı olmak üzere bu kripto para birimine gönül veren topluluğun mükemmel koordinasyonu ve eforu sayesinde Litecoin yükselişini sürdürürken, Reddit topluluğu da geri kalmıyor.