Google’ın mobil ödeme servisi Android Pay, Kanada’nın ardından şimdi de Birleşik Krallık’ta American Express ile ortaklık kurdu.

FinTech dünyasında yaşanan hızlı gelişmeler, yakın zamana kadar bu alandaki tek gündem olan Google, Apple ve Samsung’un ödeme servislerini gölgede bıraktı. Ancak sunduğu muazzam potansiyel, teknoloji devlerine bu çözümleri istikrarlı bir rutinde büyütmek için gerekli motivasyonu sağlıyor. Son olarak American Express, Android Police haberine göre Google ile Kanada’da yaptığı işbirliğinin ardından şimdi de Birleşik Krallık’ta Android Pay desteği sunmaya başladı.

Böylelikle Google’ın mobil ödeme uygulamasının Avrupalı kullanıcıları; sıkça tercih edilen kredi kartlarından birini daha dijital cüzdanlarına ekleme ve ödeme yapma olanağına kavuştu.

Bireysel ve küçük işletmelere özgü kartların yanı sıra, kurumsal Amex kartlarında da geçerli olan Android Pay desteğinden faydalanmak isteyen İngiliz kullanıcılar, Android Pay destekleyen akıllı telefonlarında bu uygulamaya girerek, kartlarını cüzdana kolayca ekleyebiliyor.

American Express’in temassız ödeme işlemleri için sunduğu kendine has bir “Amex Pay” mobil uygulaması da bulunuyor. Buna karşın, uygulamanın Android Pay kadar kolay kullanımlı ve fonksiyonel olmadığı biliniyor.