Goldman Sachs’ın Blockchain sayfası göz kamaştırıyor

18 Temmuz 2017
1381 Görüntüleme

Giderek tanınan ve yaygınlaşan Blockchain teknolojisini tanıtmak için Goldman Sachs web teknolojilerini kullanarak çok çekici bir sunum tasarladı.

Goldman Sachs, Blockchain teknolojisini tanıtmak için hazırladığı sayfada bu teknolojiyi beş farklı bölümde örnekler eşliğinde ziyaretçilerine sunuyor.

Birinci bölümde dijital para birimi Bitcoin’in bir parçası olan Blockchain detaylı bir biçimde tanımlanıyor. Geniş bir uygulama yelpazesi sunan Blockchain aynı zamanda kişiden kişiye ödeme hizmetleri gibi yapılar için de kullanılabileceği pek çok alanda kullanılabileceğine dikkat çekiliyor.

İkinci bölümde ise Blockchain teknolojisinde verilerin bloklar halinde nasıl sıralandığı ve bu verilerin birbirine bağlanarak güvenli bir şekilde nasıl çalıştığı anlatılıyor.

Üçüncü bölümde potansiyeli oldukça büyük olan Blockchain’in günlük hayatta güven yaratarak nasıl kullanabileceğine değiniliyor.

Dördüncü bölümde Blockchain’in bir hayal değil şu anda çalışan bir teknoloji olduğu ama bu teknolojinin hala erken safhalarda bulunduğu ve geniş kitleler tarafından benimsenmeden önce Blockchain’in aşması gereken engeller bulunduğu teker teker açıklanıyor.

Beşinci ve son bölümde Blockchain’in bütün işletmeler, devletler, organizasyonlar ve kişilerin birlikte çalışması halinde bütün sanal işlemleri kolay ve güvenli hale getiren ve para hareketlerini basitleştiren devrimsel nitelikte olabileceği anlatılıyor.

Goldman Sachs tarafından hazırlanan bu yüksek web teknolojisi içeren sayfaya buradan ulaşabilirsiniz.

Gelecekte Blockchain benzeri çalışmalar artarak devam edecek. Türkiye’de bu tür gelişmeler hazır ve donanımlı olmak için Ahmet Usta ve Serkan Doğantekin tarafından hazırlanan ve alanında yazılan ilk Türkçe kitap olma niteliğine sahip “Blockchain 101” şu anda en temel başvuru kaynağı olma statüsünü koruyor.

Bankalararası Kart Merkezi tarafından sunulan Blockchain 101 kitabını indirmek için yapmanız gereken tek şey ilgili sayfayı ziyaret etmek ve BKM Express uygulaması ile Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na 1 TL tutarında bağış yaparak PDF formatındaki dijital versiyonu indirmek.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Fosun, İsrailli FinTech The Floor’a yatırım yaptı
FinTech
61 görüntüleme
FinTech
61 görüntüleme

Fosun, İsrailli FinTech The Floor’a yatırım yaptı

Erhan Kahraman - 21 Ağustos 2018

APAC bölgesinde faaliyet gösteren Fosun ve Fosun Hani Securities, İsrailli FinTech inovasyon merkezi The Floor için 5 milyon dolar yatırım…

Bankaların rekabeti, müşteri değerlendirmeleriyle şekillenecek
Bankacılık
98 görüntüleme
Bankacılık
98 görüntüleme

Bankaların rekabeti, müşteri değerlendirmeleriyle şekillenecek

Erhan Kahraman - 20 Ağustos 2018

İngiltere'nin finansal düzenleyicileri CMA ve FCA tarafından yayımlanan yeni raporla birlikte, bankacılık sistemi daha şeffaf hale gelirken, müşteri değerlendirmeleri rekabete…

Capital One’ın ortak kimlik patenti onaylandı
Bankacılık
118 görüntüleme
Bankacılık
118 görüntüleme

Capital One’ın ortak kimlik patenti onaylandı

Erhan Kahraman - 20 Ağustos 2018

Capital One tarafından başvurusu sonuçlandırılan yeni patent, kullanıcıların farklı platformlarda ortak bir kimlik doğrulama sistemi kullanmasını sağlayacak. Blockchain, kimlik doğrulama…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.