Hindistan’daki yerel idare ve Mastercard’ın da yer aldığı 29 yeni katılımcıyla birlikte Enterprise Ethereum Alliance üye sayısı 150’yi buldu.

Tıpkı daha önceki toplu listelerde olduğu gibi, Ethereum alanında çalışmalar yapmak için güçlerini birleştiren şirketler arasında hem geleneksel bankacılık ve finans kuruluşları hem de Ethereum Blockchain altyapısı üzerinde iş geliştiren taze girişimler bulunuyor. Listede bulunan 29 yeni üyenin arasında Coindesk haberine göre Mastercard, Cisco Systems, Scotiabank, Loyyal Corporation, QIWI Blockchain Technologies dikkati çekiyor.

Kurumsal Ethereum Birliği ile Ethereum dünyasına adım atan kuruluşlar arasında en dikkat çekici olan ise hiç kuşkusuz Andhra Pradeş eyalet hükümeti. Hindistan’ın bu eyaleti, FinTech alanında hızla büyüyor ve aynı zamanda Birlik içinde ABD harici ilk kamu idaresi olarak öne çıkıyor.

Eyalet başvekilinin genel sekreteri ve bilişim danışmanı olan J.A. Chowdary, Andhra Pradeş’in idari yönetiminin bu üyelikle birlikte bölgeyi bir FinTech merkezi haline getirmeyi planladığını açıkladı ve ekledi: “Blockchain teknolojisini kamu idarelerinde kullanma konusunda heyecan duyuyoruz ve Enterprise Ethereum Alliance ile yaptığımız bu işbirliğinin FinTech topluluğu için yeni bir pazara erişim imkanı demek olduğunu düşünüyoruz.”

Kurumsal Ethereum Birliği içindeki diğer tek idari organ, Mayıs ayında üyeler arasına giren Illinois Eyaleti. Ancak kamu bir yana, Ethereum Blockchain’inden faydalanmak için güçlerini birleştiren özel sektör şirketlerinde çok daha fazla çeşitlilik gözleniyor. Antibiotic Research UK, Münih Teknik Üniversitesi ve Ypse IT Solutions gibi şirketlerin yanı sıra, Bloq gibi Blockchain girişimleri de üyeler arasında bulunuyor.