Kredi sağlayıcılar için, mortgage kredisi karar danışmanlığı yapan Blend, mobil bir uygulama yayınladı.

San Fransisco merkezli şirket, Blend Mobile adını taşıyan yeni mobil uygulama sayesinde kredi memurlarına, borç talep ve başvurularını mobil cihazlarından yönetme olanağı sunuyor. Bu sayede iki taraf arasındaki iletişim bir adım öteye taşınıyor.

Şu anda 30 müşterisi bulunan Blend 2012 yılında kuruldu ve kurulduğu yıldan bu zamana kadar toplamda 60 milyon dolar yatırım aldı. Şirketin kredi sağlayıcılar için geliştirdiği sistem, Banking Technology haberine göre mortgage başvuru sürecinde tüm işlemleri dijitale taşıyarak, memurları kağıtlarla uğraşmaktan kurtarıyor.

Özelleştirilebilir bir arayüz ile çalışan servis, kredi alanlarla kurulan etkileşimde pürüzleri ortadan kaldırırken, kredi sürecinin 7 ila 10 gün daha hızlı tamamlanmasına olanak tanıyor.

Tamamen mobil cihazlara odaklı geliştirilen “native” uygulama sayesinde, kredi verenler, alıcılara bir mortgage başvurusunu istedikleri zaman, istedikleri yerde, farklı kanallar arasında kolayca geçiş yaparak tamamlama seçeneği sunabiliyor. Uygulamanın push bildirimleri ve uyarıları ise alıcı ve sağlayıcı arasındaki iletişimi kolaylaştırıyor. Uygulama, Blend müşterileri için indirilebilir olarak yayınlanmış bulunuyor.