Apple’ın ardından PayPal ile işbirliği kuran bir diğer teknoloji devi de Samsung oldu. Samsung Pay’de artık ödeme seçenekleri arasında PayPal da bulunuyor.

Samsung’un uyumlu model akıllı telefonlarıyla kolay ve temassız ödeme imkanı sunan Samsung Pay, bundan böyle kullanıcılara, PayPal hesabındaki bakiyelerini de ödeme yöntemi olarak seçme imkanı tanıyacak.

PayPal hesabındaki parayı Samsung Pay mobil ödeme yöntemiyle harcamak isteyen kullanıcıların, telefonlarındaki Pay uygulamasındaki hesapların arasında PayPal’u eklemesi yeterli oluyor. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra, uygulama üzerinden hem mağaza içinde hem de online işlemlerde PayPal’u kolayca kullanmak mümkün oluyor.

Samsung Pay ve PayPal işbirliği şimdilik ABD sınırları içinde geçerli. Ancak her iki şirket de bu ortaklığı okyanusun diğer yanına taşımak istediklerini açıkladı. Apple geçtiğimiz hafta kendi mağazalarında alışveriş yapmak isteyen tüketicilere PayPal’u bir seçenek olarak sunmaya başladığını duyurmuştu. Android Pay ise uzun süredir PayPal’u bir bakiye kanalı olarak kullanıyor.

Türkiye’de finans sektörünün yasal düzenleyici kuruluşu BDDK’dan gerekli lisansı alamayan PayPal, ülke pazarından geçtiğimiz yıl çekilmişti. Samsung Pay’in ise son yapılan açıklamalara göre 2017 sonuna kadar Türkiye’ye gelmesi bekleniyor.