TransferWise ve Apple Pay güçlerini birleştirdi

29 Temmuz 2017
584 Görüntüleme

İngiliz FinTech TransferWise, uluslararası para transferleri yapan kullanıcılarına Apple Pay ile ödeme yapma imkanı sunmaya başlıyor.

TransferWise, uluslararası para transfer sistemlerine getirdiği yıkıcı yeniliklerle biliniyor. Farklı ülkelerde yer alan iş ortakları aracılığıyla parayı aslında yerel olarak sunan FinTech girişimi, böylece çok daha hızlı ve düşük masraflı uluslararası para transferi sağlıyor. Yakın zamanda iPhone ve iPad aygıtları için bir güncelleme getiren TransferWise, uluslararası para transferlerini Apple Pay mobil cüzdan servisiyle gerçekleştirme özelliği getirdi.

Bu güncellemeyle birlikte ABD Doları yüklü Apple Pay cüzdanlar uluslararası transferlerde kullanılabilecek. Şimdilik ABD ile başlayan Apple Pay desteğinin yıl boyunca Avustralya, Fransa, İspanya, İrlanda ve İtalya’ya genişletileceği açıklandı.

ABD’li Apple kullanıcıları için bu gelişme, genellikle yüksek masraf kesilen ve günler sürebilen geleneksel uluslararası para transferi yöntemlerine çok daha hızlı ve uygun maliyetli bir alternatife kavuşmak demek oluyor. TransferWise ise bir sonraki adımda Apple Pay’in popüler olmadığı coğrafyalarda güçlü yerel iş ortakları arıyor.

Şirket hali hazırda Çin’de Union Pay üzerinden Yuan transferi olanağı sunuyor ve ülkenin en popüler sohbet servisi WeChat ile de yakın zamanda entegrasyon kurmayı planlıyor. Pazar değeri 1 milyar doların üzerinde olan “unicorn” TransferWise, global ölçekte büyüme hedeflerinde hem geleneksel hem de yeni nesil dijital bankalarla ortaklıklar kurmayı hedefliyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Röportaj: Halil Karaköse – subscrEASY Kurucu Ortağı
FinTech
78 görüntüleme
FinTech
78 görüntüleme

Röportaj: Halil Karaköse – subscrEASY Kurucu Ortağı

yazar05 - 19 Temmuz 2018

SaaS firmaları için geliştirilmiş abonelik ücretlendirme, yönetimi ve tekrarlı tahsilat uygulaması olan subscrEASY'nin kurucu ortağı Halil Karaköse ile subscrEASY'nin sunduğu…

BKM 2018 yılı ilk 6 aylık verileri açıkladı
Genel
101 görüntüleme
Genel
101 görüntüleme

BKM 2018 yılı ilk 6 aylık verileri açıkladı

yazar05 - 19 Temmuz 2018

Bankalararası Kart Merkezi 2018 yılının ilk 6 aylık verilerini paylaştı. Yılın ilk yarısında kartlı ödemelerin %20 büyüdüğü görülüyor. Finansal okuryazarlıktaki…

Hong Kong yönetiminden açık bankacılık hamlesi
Genel
68 görüntüleme
Genel
68 görüntüleme

Hong Kong yönetiminden açık bankacılık hamlesi

Melih Çelik - 19 Temmuz 2018

Hong Kong’un finans sektöründeki regülatör kurumu HKMA, bankacılık sektörüne yönelik olarak açık API servisini devreye aldığını duyurdu. Son dönemde FinTech…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.