Mikro yatırım servisi Acorns, kişisel finans yönetimi uygulaması Clarity Money ile işbirliği kurduğunu açıkladı.

Mevcut Acorns yatırımcıları (Clarity Money kullanıcıları olduktan sonra) Clarity Money uygulaması içinde faaliyetlerini görebilecekler. Benzer şekilde, Clarity Money müşterileri de Acorns’ta birer yatırımcı olduktan sonra Acorns üzerinden gelen gelen otomatik yatırım özelliklerine erişebilecekler. Diğer bir deyişle, Acorns servisleri doğrudan Clarity Money uygulamasının içine gömülecek.

Acorns’un iş ortağı perakende mağazalarında geçerli olan Found Money adlı bir programı bulunuyor. Bu ödül programı üzerinden yapılan her alışverişte, kullanıcının hesabına doğrudan yatırım yapılıyor. Clarty Money kullanıcıları, duyurulan iş birliği sayesinde Found Money ödül programından da faydalanabilecekler.

Kişisel finans yönetimi uygulamalarında doyuma ulaşıldığı düşünülse ve hatta bazı uzmanlar bu pazarın sona yaklaştığını iddia etse de; FinTech ekosisteminin (şimdiye kadar) ayrılmaz parçalarından biri olan bu uygulamaların geniş bir kitleye ulaştığı gözleniyor.

Yılın ilk günlerinde yayınlanan Clarity Money uygulaması sadece iki günde 10 bin kullanıcıya ulaşmıştı. Mart ayına gelindiğinde 100 bin kullanıcı uygulamayı indirmiş ve kullanmaya başlamıştı. Acorns’un ise 2 milyonu aşkın aktif kullanıcısı bulunuyor.