Mortgage kredi alanında büyümek isteyen Commerzbank, yeni dijital finansman uygulamasını yayımladı.

Almanya’daki 200 bini aşkın mülke erişim sağlayan uygulama, mobil mağazalar üzerinden ücretsiz olarak indirilebiliyor. İçinde bir bütçe hesaplama aracının da yer aldığı Commerzbank mobil mortgage kredisi uygulaması, kullanıcıların mobil cihazları üzerinden ev ya da daire satın almalarına olanak tanıyor.

Banking Technology haberine göre Almanya’da müşterilerine dijital mortgage kredisi sunan ilk şube banka olduklarını belirten Commerzbank Özel ve Ticari Müşteriler CEO’su Michael Mandel, bankanın hedefinin 2020 yılına kadar özel hane finansmanındaki varlıklarını yüzde 40 artırmak olduğunu da ekledi.

Banka ayrıca alınmak istenen evin değerinin fotoğraf üzerinden tahmin edilmesinin de mümkün olduğunu belirtti. Satın alma fiyatı mevcut bütçeyle eşleşirse, “saniyeler içinde” akıllı telefonda bağlayıcı bir finansman şartına sahip sertifika oluşturuluyor. Bu müşteri tarafından brokerlere veya satıcılara sunuluyor, böylece mülkün rezervi alınıyor. Commerzbank, en geç dördüncü çeyrekten itibaren ek kredi anlaşmasının da talep üzerine uygulama üzerinden sağlanacağını belirtti.

Almanya’da yaşayan Commerzbank müşterileri, uygulamayı iPhone için App Store üzerinden, Android telefonları için ise Google Play Store üzerinden temin edebiliyor.