İsveç merkezli ödeme sistemi girişimi Klarna, kullanıcılar arasında (P2P – Peer-to-Peer) para transferini sağlayacak “Wavy” uygulamasını hizmete aldı.

FinTech dünyasında ismi sık duyulan girişimlerden olan Klarna, e-ticaret sitelerine sunduğu alternatif ödeme seçenekleri ile tanınıyor. 60 milyondan fazla kullanıcısının olduğu açıklanan Klarna, aynı zamanda Avrupa’da faaliyet izni almış dijital bir banka. Web sitelerinin, satış ekranlarında kendi ödeme seçeneklerini oluşturmalarını sağlayan İsveçli firma, müşteriye de tek seferde ödemenin yanı sıra taksit imkanı, hatta teslimat sonrası ödeme yapma gibi alternatif çözümler sunuyor.

2005 yılından beri faaliyette olan Klarna, şimdi de kullanıcıları arasında para transferi yapmalarına imkan tanıyacak “Wavy” isimli çözümünü duyurdu. 31 Avrupa ülkesinde kullanıma açılacak olan Wavy ile istenilen gün ve zamanda para transferi yapılabilecek. Klarna kullanıcıları; dilerlerse bankalara, arkadaşlarına ya da aile üyelerine hızlı biçimde para transferi yapabilecekler.

Kendilerine ait banka ya da kredi kartı hesabını Wavy’ye bağlamak suretiyle para transferi yapmaya başlayacak olan kullanıcılar, dilerlerse tek sefere mahsus geçici ödeme bağlantıları da oluşturabilecekler. Üye olma zorunluluğunu da ortadan kaldıran Wavy’de, kullanıcılar dilerlerse sosyal medya hesapları üzerinden sisteme giriş yaparak para transferi gerçekleştirebiliyorlar.

Kullanıcılar arasındaki para transferini eğlenceli hale getirecek özellikleri de içinde barındıran Wavy platformunda, satın alınacak pizza ya da ortak hane masrafları gibi talep edilmesi planlanan harcamalar için de çeşitli eğlenceli çıkartma animasyonları bulunuyor.