Mastercard ve PayPal ortak basın bildirisi yayımlayarak, Asya Pasifik bölgesindeki müşterilerinin deneyimlerini geliştirecek bir dizi yenilik yapmak amacıyla ortaklıklarını genişleteceklerini açıkladı.

Yapılan anlaşma kapsamında, POS cihazları üzerinden PayPal ile ödeme yapabilmenin yanı sıra, bölgede tercih edilen Braintree ödeme ağına bağlı işletmelerde Masterpass kullanımı mümkün hale gelecek. Öte yandan Mastercard’ın geliştirdiği yeni ödeme altyapısından sadece kart sahiplerinin değil, diğer finans kurumlarının ve PayPal müşterilerinin de faydalanmasının önü açılacak. Genişletilen ortaklık ile Asya Pasifik’te bulunan PayPal müşterilerinin hesaplarındaki meblağlar Mastercard ön ödemeli kart hesaplarına aktarılabilecek. Kullanıcılar ayrıca, Mastercard hesapları üzerinden gerçek zamanlı biçimde fonlarını banka hesaplarına aktarma şansına sahip olacaklar.

PayPal Asya Pasifik Kıdemli Başkan Yardımcısı Rohan Mahadevan, Mastercard ile aralarında süren uzun soluklu ortaklıklarını Asya Pasifik bölgesinde daha kapsamlı hale getirmelerinden dolayı heyecan duyduğunu belirtti. Ortaklıklarının, inovasyon konusunda atacakları yeni adımlar için itici güç olacağına inandığını söyleyen Mahadevan, dijital ödeme sistemlerine olan yönelimi artıracaklarını ve bölgedeki ortak müşteri profillerinin ödeme deneyimlerini geliştireceklerini sözlerine ekledi.

Ortaklıklarını bir adım ileriye götürmekten dolayı memnun olduğunu belirten Mastercard Asya Pasifik Başkan Yardımcısı Rama Sridhar, müşterilerine para transferi konusunda daha fazla seçenek ve esneklik sunabileceklerini vurguladı. İki firmanın ortak bir vizyon paylaştığını söyleyen Sridhar, özellikle Asya Pasifik bölgesinde iki firmanın da büyüme fırsatı yakaladığının altını çizdi.