Alternatif yatırım şirketi NSR Invest, robo-danışman LendingRobot ile yeni bir robo-danışmanlık platformu kurmak için birleşecek.

NSR Invest CEO’su Bo Brustkern “İki şirket çok benzer hizmetler düşünceleriyle kuruldu.” diye belirtti. “NSR daha sofistike yatırımcılar, yatırım sürecine gerçekten karışmak isteyen deneyimciler için bir araçtı. LendingRobot ise deneyimcilerden daha çok normal yatırımcılar için. Yapmak istediğimiz ise ikisini de en iyi düzeyde tutmak.”

NSR Invest’in ana firması Lend Core LLC, LendingRobot’un ana firması Algorithmic’i satın alarak NSR ve LendingRobot’un birleşmesinin önünü açtı. Satın alma bedeli açıklanmadı. Kısa vadede iki şirket bağımsız markalar olarak çalışmaya devam edecek.

LendingRobot’un CEO’su Emmanual Marot, birleşmiş oluşumun odak noktasının şimdilik LendingRobort Series fonu olacağını belirtti. Series, alıcılarına geleneksel fondan daha fazla esneklik sağlayan bir robo-fon.

“Bu tek adımlık bir çözüm. İnsanlar aynı anda bir çok ortamda yatırım yapabilir ve özel fon gibi yapılanmış.” diye belirten Marot, “Yatırımcılar agresif veya daha tutumlu, kısa vadeli veya uzun vadeli yatırım seçebilir, ve her çarşamba fonda neler olduğuyla ilgili güncelleme gönderiyoruz. Bu kayıtları notere onaylatıyor ve tam şeffaflık için blockchain’e dahil ediyoruz.” diye ekledi.

NSR Invest ve Lending Robot’un şu anda iki serviste de hesabı olan müşteriler hariç toplamda 10 bin müşterisi olduğunu dile getiren Brustkern, “Gelecekte markaları ve teknolojiyi birleştireceğiz ve tek bir platformumuz olacak. Servisi mümkün olduğunca geliştirmek istiyoruz,” diye sözlerini tamamladı

Bank Innovation haberine göre yeni kurulan platformda Bo Brustkern birleşmiş şirketlerin CEO’su olarak, Emmanual Marot ise özel danışman olarak hizmet verecek.