Twitter’ın yanı sıra, Kaliforniya merkezli FinTech Square’in de CEO’su olan Jack Dorsey, Blockchain’in pek çok farklı alanda önemli sorunları çözmek için kullanılabileceğine değindi.

The Verge ile yaptığı bir röportajda FinTech hakkında soruları yanıtlayan Dorsey, dağıtık defter teknolojisinin dünyanın beklediği bir sonraki büyük anahtar olduğunu öne sürerken, Blockchain uygulamalarının ödeme ve benzeri konulardan çok daha geniş bir alana yayılabileceğini hatırlattı.

“En göz önünde olan çözümler finans alanında olsa da, Blockchain ile finans dışında da pek çok sorunu çözme imkanına kavuşuyoruz,” diyen Dorsey, iş dünyasını, her sorununu Blockchain ile çözmenin risklerine karşı uyarmayı da ihmal etmedi: “Bana kalırsa, bu konuda daha titiz davranmamız gerekiyor. İnsanlar ne konuda zorluklar yaşıyor? Blockchain onların bu zorlukları aşmasına yardım mı edecek yoksa onları yanlış yollara mı sevk edecek? Bunu göz önünde bulundurmamız gerekiyor.”

Bitcoin’i para birimi değil, yatırım olarak görüyorlar

Jack Dorsey, röportajda Bitcoin’i ise bir yatırım aracı olarak değerlendirdi. Tanıdığı pek çok kişinin kripto para pazarlarına yatırım yapmakla ilgilendiğini belirten Dorsey, bu yoğun ilginin kendisini şaşırttığını gizlemedi.

Dorsey ayrıca insanların Bitcoin’i bir para birimi olarak değil, bir yatırım aracı olarak gördüğünü de sözlerine ekledi: “Bana Bitcoin’i soran insanlar bunu bir para birimi olarak görmüyor; hepsinin ilgilendiği konu yatırım yapmak.”