Danimarka merkezli mobil bankacılık servisi Lunar Way, yurtdışı seyahatlerde döviz bozdurma masraflarını ortadan kaldıran bir banka kartı çıkardı.

Lunar Way Travel Card adını taşıyan yeni seyahat kartı, kullanıcılarına yurt dışına çıktıklarında ATM, döviz ve işlem ücretlerinden kurtarıyor. Mastercard ödeme altyapısıyla çalışan banka kartını kullanan tüketiciler, kartın içindeki bakiyenin para birimini Lunar Way uygulaması üzerinden kolayca değiştirebiliyor. Euro, Pound, Dolar, İsveç ve Norveç Kronu arasında bu şekilde dönüşüm yapmak mümkün.

Mobil telefon dünyasının büyük bir dönüşüm geçirmekte olduğuna dikkat çeken Lunar Way, yayımladığı basın bildirisinde tüketicilerin yurtdışı çağrı masraflarının hızla düşmesine referans yapıyor: “Hükümetler, roaming ücretlerinin gereksiz biçimde yüksek olduğu konusunda hemfikir. Bazı durumlarda işlem ücreti adı altında yüzde 4’e kadar ek ödemeler yapılıyor. Biz, geleneksel bankacılık için de benzer sorunlar yaşandığını görüyoruz.”

Banking Tech haberine göre web sitesi üzerinde bekleme listesini kabule açan Lunar Way, ilk kartların Eylül ayında sahiplerine ulaşacağını duyurdu. Tıpkı Simple ve Moven gibi bir banka değil, dijital finans servisleri sağlayıcısı olan Lunar Way, Avrupa’da bankacılık lisansı olan kuruluşlarla anlaşarak ortak ürünler çıkarıyor.