Toronto merkezli teknoloji ve sistem entegrasyonu danışmanlık şirketi Verax Solutions, Accenture tarafından açıklanmayan bir fiyatla satın alındı.

Toronto ve Halifax’ta bulunan ofislerinde yaklaşık 180 kişinin çalıştığı Verax; IT stratejileri, kurumsal mimari danışmanlığı, proje yönetimi, finansal risk ve uyumluluk çözümleri, iş zekası ve veri ambarı konularında hizmet veriyor.

Bankacılık, sigorta ve sermaye piyasası kurumlarıyla çalışan Verax; varlık yönetimi, aracılık ve yatırım fonları, mobil ve çevrimiçi bankacılık, perakende ve ticari bankacılık, sigorta ve sermaye piyasaları gibi finansal hizmetler alanlarında BT danışmanlığı sağlıyor.

Verax danışmanlarının derinlemesine teknik uzmanlık, ortak çalışma kültürü ve işi vaktinde yapma alanında güçlü bir bilinirliği olduğunu dile getiren Accenture Kanada Finansal Servisler Yönetici Direktörü Robert Vokes, “Bunun Kanada’da finansal hizmetler alanındaki yeteneklerimizin zenginliğini ve derinliğini büyük ölçüde tamamlayacağına ve derinleştireceğine inanıyoruz,” açıklamasını yaptı.

Banking Technology haberine göre Accenture grubu yakın zamanda çeşitli alımlarla FinTech alanındaki gücünü artırıyor. Accenture Security, Fransız güvenlik hizmetleri şirketi Arismore’u alımını tamamladı. Bu girişim, kimlik ve erişim yönetimi hizmeti sunuyor. Mart ayında ise First Annapolis adlı danışmanlık şirketi yine Accenture tarafından alınmıştı.