Alipay, Çinli turistlerin kolay ödeme yapabilmelerini sağlamak için Malezya’daki 242 Starbucks şubesinde kullanılabilir oldu.

Alipay uluslararası genişleme yönünde oldukça hızlı ilerliyor. Ant Financial Services Group tarafından yönetilen dünyanın en büyük online ve mobil ödeme platformuyla olan ortaklığıyla birlikte, Malezya’daki 242 Starbucks şubesinin tümünde Çinli turistler için kullanılabilir olmaya başladı.

Paybefore haberine göre Çinli turistler uygulama içi Discovery platformuyla en yakın Starbucks şubesini bulabiliyor ve içeceklerini Alipay yoluyla Yuan olarak ödeyebiliyor.

Alipay ve Starbucks Malezya ayrıca ortaklıklarını kutlamak için bir pazarlama kampanyası başlatıyor. Alipay ve Starbucks Malezya tarafından ortaklaşa finanse edilen kampanyalar çerçevesinde, Alipay ile ödeme yapan müşterilere içecek boyunu yükseltme, siparişlerden puan ve indirim kazanma gibi klasik müşteri sadakat programları da hayata geçirilmiş bulunuyor.

Alipay Güneydoğu Asya Genel Müdürü Dayong Zhang, ”Starbucks birçok ülkede Çinli turistler tarafından en çok ziyaret edilen yerlerden biri. Alipay’in Discovery platformu yoluyla kullanıcılarımızı Malezya’da bulundukları konuma en yakın Starbucks şubesine yönlendiriyoruz. Malezya’daki herhangi bir sokakta alışılmış bir kahveyi alışılmış bir ödeme yöntemiyle almak seyahati ev konforunda yapmayı sağlayacak.” diye belirtti.

Malezya’daki diğer işyerleri de Nisan 2017’de Alipay’le ödemeyi kabul etmeye başladı ve şu an 2100’den fazla 7-Eleven mağazası da dahil 5000’e yakın işyerinde kullanılabiliyor.