Dijital mortgage teknolojileri platformu Blend, D serisi fonlamayla sermayesini 100 milyon dolar artırdı.

Şirket tarafından geçtiğimiz hafta yapılan açıklamaya göre, dijital mortgage teknolojisi girişimi Blend, D Serisi oturumda sermayesini 100 milyon dolar artırdı. Böylelikle Blend’in bugüne kadar aldığı toplam yatırım miktarı 166 milyon dolara ulaştı.

Fonlama oturumuna katılan yatırımcıların öncülüğünü Greylock Partners yaptı. Menlo Park, Kaliforniya merkezli bir girişim sermayesi olarak bilinen Greylock; Workday, Payoneer ve Coinbase gibi diğer FinTech ve kripto para girişimlerine yaptığı yatırımlarla biliniyor. Blend’in yatırım oturumuna katılan diğer paydaşlar ise Emergence Capital, 8VC, Lightspeed Venture Partners ve Nyca Partners olarak sıralanıyor.

San Francisco merkezli Blend 2012 yılında kuruldu. Şirkete göre, Blend 2017 yılında 30 milyar dolarlık mortgage başvurusu aldı ve personeli iki katına çıkarak 200 kişiye ulaştı. Ayrıca San Francisco ve New York’ta yeni şubeler açtı.

Mayıs 2012’de kurulan şirket, bugüne kadar Greylock Partners, Emergence Capital, 8VC, Founders Fund, Andreessen Horowitz, Lightspeed Venture Partners, Nyca, Max Levchin ve diğer öncü girişim sermayelerinden aldığı yatırımlarla biliniyor.