Ekim ayında çıkacağı duyurulan FitBit’in ilk akıllı saati Ionic, Mastercard ve Visa kartlarla ödemeyi destekliyor.

FitBit bugüne kadar spor yapanlara odaklandı ve Apple Watch gibi daha büyük şirketlere ait ürünlerle rekabette ayakta kalmayı başardı. FitBit Charge ve FitBit Blaze gibi ürünler, adım sayma ve arayan kişiyi gösterme gibi temel özelliklerle geniş bir kullanıcı kitlesine ulaştı. Şirketin bir sonraki adımı, temassız ödeme teknolojilerini destekleyen tam tekmil bir akıllı saat duyurmak oldu.

FitBit Ionic adıyla tanıtılan ve Ekim ayında piyasaya sürüleceği açıklanan saat; Mastercard ve Visa ile mobil ödeme olanağı sunuyor. Kullanıcılar bu iki ödeme sağlayıcıya ait kartları saatlerine tanımlayarak, fitness odaklı aygıtta bir dijital cüzdana sahip olabilecekler.

Ionic sahipleri böylelikle dünyanın dört bir yanında milyonlarca temassız ödeme noktasında alışveriş yaparken sadece saatlerini okutarak ödeme işlemini tamamlayabilecekler. Kim bilir, belki bir sonraki maratonda su almak için mola vermek isteyen koşucular da kollarındaki akıllı saatlerle hızlıca ödeme yapıp suyu kaptıkları gibi yarışa geri dönebilirler!