Ünlü fastfood zinciri kendi kripto para birimini oluşturmaya karar verdi. Rusya’da başlayacak operasyonun amacı güçlü bir müşteri sadakat sistemi geliştirmek.

Burger King, WhopperCoin adını verdiği kripto para birimi ile Rusya’da ilk adımı atacak. Müşteriler aldığı her Whopper için kripto para cüzdanlarında WhopperCoin biriktirebilecek. Biriktirilen bu WhopperCoin’lerle tam olarak neler yapılabileceği konusunda bir açıklama yapılmadı. Rusya’da başlayacak olan bu WhopperCoin hamlesi, bazıları tarafından firmanın restoranlarında Bitcoin ödemelerini kabul etmesi için bir hazırlık olarak görülüyor.

Burger King, Rusya’da bulunan kullanıcılara 1 milyar WhopperCoin dağıtmayı planlıyor. WhopperCoin işlemleri, Ethereum’un rakibi Waves’in hesap defteri ağı tarafından sağlanacak. Firmanın dış ilişkilerden sorumlu müdürü Ivan Shestov, bu gelişmeyle ilgili olarak Whopper’ın dünyanın 90 ülkesinde sevilen bir yiyecek olmanın yanı sıra bir yatırım aracı da olacağını söyledi.

Fast food zinciri önümüzdeki ay piyasaya sunmayı düşündüğü dijital para birimleri için App Store ve Google Play Store’da bir uygulama yayınlayacak.

Kaynak: Ödeme Teknolojileri