iskoçya kraliyet bankası

İskoçya Kraliyet Bankası (Royal Bank of Scotland), Londra’da açacağını duyurduğu Açık İnovasyon merkezinde FinTech girişimcileriyle dirsek temasında çalışmayı planlıyor.

Bankacılık dünyasında değişen dinamiklere ayak uydurmak için gerekli adımları atmakta olan İskoçya Kraliyet Bankası (RBS), Bank Innovation haberine göre aynı zamanda finansal sahalara giren yeni ve yenilikçi oyunculara da el uzatmak istiyor.

Open Experience adıyla Londra’da açılacak olan inovasyon laboratuvarı, bankanın harici FinTech iş ortaklarını ve potansiyel adayları misafir edecek. Yeni ve deneysel teknolojilerin geliştirileceği laboratuvarda, hazırlanan yeni özellikler test edilebilecek. Kurulan ofis alanı, FinTech girişimcilerine özgü bir çalışma sahası gibi işlev görecek. Burada yapılacak inovasyonda ortak hedef, İskoçya Kraliyet Bankası’nın yeni ürünlerine daha güçlü özellikler kazandırmak ya da mevcut çözümleri iyileştirmek olacak.

İlk Open Experience Office ortak çalışma alanını bu yılın başlarında Edinburgh’da açtıklarını hatırlatan RBS İnovasyon Başkanı Kevin Hanley, bu merkezin büyük bir başarı gösterdiğini kaydetti ve ekledi: “Esasında İskoçya Kraliyet Bankası tıpkı bir teknoloji şirketi gibi çalışıyor. Open Experience merkezi de bize teknolojinin değişimini anlama ve ona ayak uydurma olanağı sunuyor.”

Londra’da kurulacak olan inovasyon merkezi, 2018’in ilk yarısında kapılarını açacak. Henüz net bir tarih belirlenmemiş olsa da, çalışma alanının Londra’da RBS’ye ait National Westminster Bank binasındaki Regent House ofisinde olacağı belirtildi.