ShopKeep sadece küçük işletmelerin ödeme almalarına yardım etmek değil aynı zamanda onların işlerini büyütmeye de yardımcı olmak istiyor.

Bulut tabanlı ödeme alımı teknolojisi 24 binden fazla serbest meslek tarafından kullanılan şirket, bir ticari nakit avans hizmeti olan ShopKeep Capital’ı başlattı.

ShopKeep’in müşteri tabanından uygun olan işletmeler, ShopKeep Capital yoluyla ilave envanter alımı, yeni website kurulumu, çalışan tabanını genişletmek ve pazarlama girişimlerine yatırım yapmak gibi bir takım ticari ihtiyaçlarda kullanılabilecek nakit avans talebinde bulunma fırsatına sahip olacaklar. Uygun olan tüccarlar tek seferde 5 bin – 25 bin dolar arası kredi alabilirler.

Paybefore haberine göre ShopKeep CEO’su ve başkanı Michael DeSimone, ”Sermaye erişimi çoğu işin tanıdık olduğu bir sorun, fakat hizmet verdiğimiz serbest meslekler için sorun daha da büyük” diye belirtti. ”İhtiyaç olduğunda fonlara erişim sağlayabilmek bir tüccarın işini büyütüp büyütemeyeceği konusunda belirleyici bir faktör olabilir.”

ShopKeep Capital programının en önemli yararlarından biri de şirketin belirttiğine göre tüccarlar belirli aylık ödemeler yapmak zorunda değil. Onun yerine günlük satışlarının belirli bir yüzdesi avans tamamen ödenene kadar borcu ödeyecek.

ShopKeep Satış Noktası tüccarların günlük işlemlerinin ana bileşeni gibi hizmet verdiği için aynı zamanda ShopKeep’in vasıflı tüccarları belirlerlerken geleneksel kredilerden doğabilecek riskleri engelleyebilecek değerli verileri de sunuyor.

ShopKeep kobi kredileri alanına ilgi duyan tek şirket değil. PayPal kobi kredileri işini yükseltmek için Swift Financial’ı satın almıştı. Bunun yanı sıra Kabbage da Japonya merkezli SoftBank’tan bu ayın başlarında aldığı 250 milyon dolarlık bir yatırımla ciddi bir sermaye artırımı sağlamış oldu.