İngiltere merkezli dijital banka Atom Bank, Deposit Solutions ile ortaklığa giderek Almanya’daki müşterilerine vadeli hesap sunma izni aldı.

Financial Times’ın haberine göre, İngiltere pazarında karılaştığı zorlukların ardından gözünü yurt dışına çeviren Atom Bank, daha fazla mevduat toplamak ve büyümesini hızlandırmak için Almanya’da vadeli hesap sunmak için ciddi bir hamle yaptı.

Mobil uygulama tabanlı banka olarak geçen yıl faaliyet izni alan Atom Bank, Almanya’daki müşterilerine daha cazip vadeli ürünler sunmak için Deposit Solutions ile ortaklık kurdu. Kurulan bu ortaklık sayesinde, Atom Bank’ın Almanya’daki müşterilerine vadeli tasarruf hesabı sunması için ek bir altyapı kurmasına da gerek kalmamış oldu.

Atom Bank, aynı hizmeti İngiltere’de de sunmasına rağmen umduğu seviyede başarılı olamamıştı. Benzer çözümlerin sıklıkla karşılaşıldığı İngiltere’de dijital bankaların ve FinTech şirketlerinin arasında güçlü bir rekabet var. Ekosisteme düzenli olarak yeni oyuncuların da katılması rekabeti bir üst boyuta taşıyor. Geçtiğimiz haftalarda, Redwood ve Wyelands isimli iki yeni dijital bankanın daha İngiltere’de faaliyete geçmiş olması bunu ispatlar nitelikte.

Atom Bank CEO’su Mark Mullen, bir sonraki büyüme hamlelerine yardımcı olması amacıyla rotalarını Almanya’ya çevirdiklerini söyledi. Bankaya olan mevduat akışını hızlandırmak için ek kaynak sağlamayı planladıklarını belirtti.

Deposit Solutions’un CEO’su Dr. Tim Sievers ise, Atom Bank’ın teknolojiden yararlanan mevduat çözümlerinin, bankacılık sektörünün değerini artıracağını ve müşteri deneyimini geliştireceğini vurguladı.