Capgemini ve Efma, 2017 Dünya Sigorta Raporunu yayınladı

14 Eylül 2017
509 Görüntüleme

Capgemini ve Efma tarafından hazırlanan 2017 Dünya Sigorta Raporu paylaşıldı. Onuncu sayısı hazırlanan rapor, 103 sigorta yöneticisinin ve 21 farklı bölge yer alan 8 binden fazla katılımcının röportajları baz alınarak oluşturuldu.

Sigorta sektörünün büyük bir değişimin eşiğinde olduğunu söyleyen rapor, gelişen teknoloji ile dış pazar dinamiklerinin yanı sıra iç gelir ve işletme modellerini de farklılaştırarak iş yapma şekillerini dönüştürdüğünü vurguluyor. Endüstrinin teknoloji ve yenilik yağmuruna maruz kaldığını söyleyen rapor, sigortacıların yeniliklere nasıl adapte olması gerektiğinin de altını çiziyor. 2017 raporu, sigorta sektörünün teknolojiye adapte olması ve InsurTech oluşumlarına karşı nasıl hamleler yapması gerektiğini de açıklıyor.

Müşterilerin daha kolay etkileşim kurmalarını sağlayan InsurTech çözümlerinin piyasada hakimiyet kuracağını ortaya koyan araştırmada, yeni nesil dijital sigortacılık alternatiflerinin müşterilerin gereksinimlerini kısa yoldan çözdüğü vurgusu da yapılıyor. Mevcut sigorta firmalarının müşterinin gözünde güven, marka ve güvenlik gibi güçlü yönlerini hala koruduğu anlatan satırlarda, InsurTech firmaları ile birlikte çalışmanın her iki taraf için de kazançlı bir hamle olacağının da altı çiziliyor.

Yapay zeka (AI) ve nesnelerin interneti gibi yeni nesil teknolojilerin InsurTech yeteneklerini artırdığını hatırlatan rapor, sayısallaştırma, veri analizi ve analitik gibi konularda sayısız yeniliğin yakın dönemde karşımıza çıkacağını da söylüyor.

Tüm bu faktörlerin detaylı biçimde sayfalara taşındığı, 2017 Dünya Sigorta Raporu’na buraya tıklayarak ulaşabilir, sigorta şirketlerinin kapsamlı bir InsurTech stratejisi geliştirmeleri için nelere ihtiyaç duyduğunu okuyabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Citi ve HighRadius ortaklığı yapay zekaya odaklanıyor
Bankacılık
81 görüntüleme
Bankacılık
81 görüntüleme

Citi ve HighRadius ortaklığı yapay zekaya odaklanıyor

Erhan Kahraman - 15 Temmuz 2018

Citi’nin hazine ve ticari çözümler birimi, HighRadius’un yapay zeka ve makine öğrenme teknolojilerini kullanarak hizmet portföyünü genişletiyor. Citi, hafta içinde…

Index Ventures teknolojiye 1,65 milyar dolar yatıracak
FinTech
123 görüntüleme
FinTech
123 görüntüleme

Index Ventures teknolojiye 1,65 milyar dolar yatıracak

Erhan Kahraman - 14 Temmuz 2018

Teknoloji girişimlerini destekleyen firmalar arasına katılan Londra merkezli Index Ventures, FinTech girişimlerinin de faydalanacağı 1,65 milyar dolarlık yatırım bütçesi açıkladı.…

Nordnet, yapay zeka Amelia’yı “işten çıkardı”
Bankacılık
145 görüntüleme
Bankacılık
145 görüntüleme

Nordnet, yapay zeka Amelia’yı “işten çıkardı”

Erhan Kahraman - 14 Temmuz 2018

Nordnet'in IPSoft iş birliğiyle geçtiğimiz yıl müşteri ilişkileri süreçlerine dahil ettiği Amelia adlı yapay zeka bekleneni veremeyince işsiz kaldı. İsveç…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.