Akbank tarafından düzenlenecek olan “CODE: Parasal Konular” Hackathon’u dijital ödemeler, harcama/gelir yönetimi ve tasarruf alanlarında bireysel müşterilerin ihtiyaçlarına odaklanacak.

Türkiye’de faaliyet gösteren bankalar teknolojik açıdan dünyada örnek olmaya devam ederken ferçekleştirdikleri çeşitli girişimcilik odaklı faaliyetleri ile de dikakt çekiyorlar. Akbank da bu kapsamda 29 Eylül – 1 Ekim tarihleri arasında özel bir etkinlik gerçekleştirilecek.

“CODE: Parasal Konular” adını taşıyan etkinlik ile Akbank, dijital projeler üretmekten zevk alan katılımcıların kendilerini test edebileceği, yeni fikirler ve çözümler üretebileceği 48 saatlik rekabetçi bir dijital maratona imza atacak.

“CODE: Parasal Konular” da temel bankacılık, ödeme sistemleri, CRM ve sosyal medya gibi konulara odaklanarak, yarışmacıların harcamalardan tasarrufa, alışverişten biriktirmeye, gelir yönetiminden gelecek planına tüm bireysel bankacılık ihtiyaçlarını karşılayacak yeni dijital çözümler üretmeleri bekleniyor. Konularında uzman mentorlarin etkinlik süresince katılımcılara karşılaştıkları sorular konusunda destek ve danışmanlık vermesi planlanıyor.

Akbank Bireysel Bankacılık ve Akbank Direkt Bankacılığın ortak çalışmasıyla yürütülen “CODE: Parasal Konular” hackathon ruhunu yaşamak isteyen, inovatif bankacılık fikirleri olan tüm yazılımcı ve tasarımcı profesyonelleri ve bu alanlarda iddialı öğrencileri bireysel bankacılık ihtiyaçlarına dijital çözümler üretmek için biraraya getirecek.

Hackathona katılmak için akbanklab.com adreslerindeki başvuru formunu doldurmak yeterli olacak. Katılımcılar, başvuru formunu dolduran adaylar arasında yetkinlikleri ve geçmiş tecrübeleri göz önünde bulundurularak yapılacak ön değerlendirme sonucunda seçilecek. Etkinlik sonunda, bireysel müşterilerin hayatlarına değer katacak yeni fikirlerin  en başarılıları ise teknoloji, ödeme sistemleri ve girişimcilik gibi çeşitli alanlarda uzman üst düzey profesyonellerden ve akademisyenlerden oluşan jüri üyeleri tarafından belirlenerek ödüllendirilecek.

“Hachaton’un yaratıcı gücüne inanıyoruz”

Arif İsfendiyaroğlu, Akbank

Akbank Bireysel Bankacılık’tan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Arif İsfendiyaroğlu, “İçinde buluduğumuz çağda müşterilerimizin beklenti ve gereksinimleri her zaman olduğundan daha hızlı bir şekilde değişiyor. Müşterilerimiz artık bankasının kendisini tanımasını, tüm işlemleri en kolay, en hızlı şekilde sunmasını ve 24 saat erişilebilir olmasını temel nitelikler olarak görüyor. Akbank olarak bu değişen gereksinimleri önde gelen dijital çözümlerle karşılamak için çalışıyoruz” diyor ve ekliyor; “Bunun için de hackathonun yaratıcı gücüne inanıyoruz”.

Tolga Ulutaş, Akbank

“Değişen teknolojileri yakından takip ediyoruz”

Tüm dünyada yeni bir inovasyon platformu olarak kullanılan ve yeniliğin itici gücü olarak görülen Hackathonun yarattığı rekabetçi ortam sayesinde ortaya çıkacak fikirlerin Akbank için çok değerli olduğunu söyleyen Akbank Direkt Bankacılık’tan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tolga Ulutaş, bu çalışmalar sayesinde değişen teknolojiye hızlı şekilde adapte olabilen, müşterilerine verdiği hizmet çeşitliliğini canlı tutan Akbank’ın, Türkiye’nin öncü bankası olmayı sürdüreceğini vurguladı.