Türkiye’nin önde gelen e-ticaret firması Hepsiburada ve sektörde söz sahibi isimlerden biri olan İş Bankası, e-ticaret müşterilerinin alışveriş esnasında krediye ulaşmalarını sağlayan “Anında Alışveriş Kredisi” çözümlerini duyurdular.

Yapılan iş birliğini ortaklaşa düzenlenen bir basın bildirisi ile duyuran İş Bankası ve Hepsiburada, bundan böyle müşterilerine anında kredi imkanı sunacaklar. İş Bankası müşterileri, Hepsiburada’dan yapacakları 750 ila 15 bin TL arasındaki alışverişlerini, siparişlerini verdikleri sırada 48 aya varan taksitlere bölebilecekler. Banka müşterileri sunulan bu çözüm sayesinde alışveriş yaparken, kredi faizine ilave bir ücret ödemeden 7 gün 24 saat, anında kredi kullanabilecekler.

İş Bankası müşterilerinin satın almak istedikleri ürünlere 48 aya kadar taksit seçeneği sunan Anında Alışveriş Kredisi, FinTech sektörünün en sık telaffuz edilen API (Application Programming Interface – Uygulama Programlama Arayüzü) teknolojisini kullanıyor. Bu teknoloji sayesinde tüketiciler, Hepsiburada platformundan farklı bir siteye yönlendirilmeksizin, aynı platform içerisinde hem alışverişlerini tamamlıyorlar hem de Anında Alışveriş Kredisi sisteminden yararlanıyorlar.

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Sezen yaptığı açıklamada, bu ödeme yöntemi ile banka olarak online alışveriş ve kredi ihtiyacını birleştirdiklerini vurguladı. Sezen, “İlk olarak Hepsiburada iş birliğiyle gerçekleştirdiğimiz Anında Alışveriş Kredisi hizmetimiz hem alışverişlerinde dijital kanalları kullanan müşterilerimizin ihtiyaçlarına hızlı ve güvenli bir çözüm sunuyor, hem de e-ticaret firmalarının satışlarına anında destek sağlayacak bir yenilik getiriyor” dedi.

Hepsiburada Mali İşler Grup Başkanı Korhan Öz ise, “E-ticaret alanında müşteri deneyimini geliştiren ve etkileyen en önemli faktörler arasında kolaylık ve hız geliyor. Hepsiburada yeni hizmetleri müşterilerine sunarken, her zaman hayatları daha da kolaylaştırmayı hedefliyor. İş Bankası ile yaptığımız iş birliği ile Türkiye’de bireysel kredi ile alışveriş yaptıran ilk online alışveriş platformu olarak e-ticarette yeni bir çığır açıyoruz. Bu çok önemli yeniliği İş Bankası ile iş birliğinin bir sonucu olarak gerçekleştirmekten mutluluk duyuyoruz,” sözlerini kullandı.