Rus devlet bakanı: Blockchain’i görmezden gelemeyiz

16 Eylül 2017
625 Görüntüleme

Rusya hükümetinde görev alan Bakan Mikhail Abyzov, Blockchain teknolojisine kayıtsız kalmanın mümkün olmadığını ve kripto paranın ülkede yasaklanmaması gerektiğini savundu.

Rusya Açık Hükümet topluluğuna 2012 yılında atanan Bakan Abyzov, Rus haber kanalı RIA’ya yaptığı açıklamada yasal düzenleyicileri daha anlayışlı bir yaklaşıma davet etti. “Yadsıma ve yasaklama politikasından kripto para birimlerinin cirolarının çok doğru, düşünceli bir düzenine geçilmesi gerekiyor.” diyen Abyzov, sözlerini şöyle sürdürdü: “Resmi olarak onları finansal bir araç olarak tanımalıyız ve aşırı basıncın teknolojiyi yok etmemesi için onu dikkatli bir şekilde ele almalıyız.”

Geçmişinde Rusya’nın en büyük mühendislik şirketlerinden biri olan E4 başkanlığı da bulunan Abyzov, teknolojiye yönelik gelişimin desteklenmesi gerektiğini ifade ederken; “Bu ister kripto para olsun, isterse Blockchain’in diğer uygulamaları olsun” şeklinde konuştu.

Rusya’daki teknoloji sektörünün çok büyük bir potansiyele sahip olduğunu kaydeden Rus devlet bakanı, Coindesk haberine göre “Bunun bir kriptolayıcı oluşturma formatı olarak uygulamaya alınıp alınmayacağı ya da diğer finansal teknolojiler hakkında öngörüde bulunmak zor. Ancak yine de bu gibi girişimleri desteklemek ve geliştirmek durumundayız,” dedi.

Geçtiğimiz hafta Rusya Maliye Bakanı Anton Siluanov’un ülke içinde kripto parayı yasaklamanın anlamsız olduğunu dile getirmesinin ardından, Abyzov kripto parayı açık bir dille destekleyen ikinci hükümet yetkilisi oldu.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Citi ve HighRadius ortaklığı yapay zekaya odaklanıyor
Bankacılık
81 görüntüleme
Bankacılık
81 görüntüleme

Citi ve HighRadius ortaklığı yapay zekaya odaklanıyor

Erhan Kahraman - 15 Temmuz 2018

Citi’nin hazine ve ticari çözümler birimi, HighRadius’un yapay zeka ve makine öğrenme teknolojilerini kullanarak hizmet portföyünü genişletiyor. Citi, hafta içinde…

Index Ventures teknolojiye 1,65 milyar dolar yatıracak
FinTech
123 görüntüleme
FinTech
123 görüntüleme

Index Ventures teknolojiye 1,65 milyar dolar yatıracak

Erhan Kahraman - 14 Temmuz 2018

Teknoloji girişimlerini destekleyen firmalar arasına katılan Londra merkezli Index Ventures, FinTech girişimlerinin de faydalanacağı 1,65 milyar dolarlık yatırım bütçesi açıkladı.…

Nordnet, yapay zeka Amelia’yı “işten çıkardı”
Bankacılık
145 görüntüleme
Bankacılık
145 görüntüleme

Nordnet, yapay zeka Amelia’yı “işten çıkardı”

Erhan Kahraman - 14 Temmuz 2018

Nordnet'in IPSoft iş birliğiyle geçtiğimiz yıl müşteri ilişkileri süreçlerine dahil ettiği Amelia adlı yapay zeka bekleneni veremeyince işsiz kaldı. İsveç…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.