Dünyanın önde gelen hediye kartı pazarlarından birine sahip olan Raise, katılımcıları arasında PayPal gibi isimlerin de yer aldığı C Serisi yatırım turundan 60 milyon dolar fon elde etmeyi başardı.

New Enterprise Associates ve Bessemer Venture Partners gibi ismlerin katılımıyla ve Accel liderliğinde gerçekleşen C Serisi finansman turunda 60 milyon dolar kazanan Chicago merkezli FinTech şirketi, toplam sermayesini 147 milyon dolar seviyesine çıkardığını açıkladı.

Banking Technology’nin haberinde, Raise’ın elde ettiği fonları mobil ödeme ağlarını geliştirmek için kullanacağı ifade edildi. Şirket ayrıca ön ödemeli kartların geleceği üzerine yoğunlaşmayı ve dünya çapında perakende ortaklıklar ekibi oluşturmak için de agresif bir şekilde çalışmayı planlıyor. Şirketin çevrimiçi hediye kartı pazarı, dijital veya fiziksel hediye kartları sahiplerine, kullanmadıkları kartları diğer tüketicilere satmalarına olanak tanımasıyla da dikkat çekiyor.

Milyonlarca kullanıcısı olan Raise’ın 1 milyar doların üzerinde brüt işlem hacmi elde ettiği belirtildi. Şirket, kendi ön ödemeli kartlarının dijital dağıtımını genişletmek ve müşterilerine daha gelişmiş erişim hizmeti sunmak için yaklaşık 400 markayla aktif ortaklıklar kurduğunu açıkladı.

Raise’in kurucusu ve CEO’su George Bousis, başarılı geçen yatırım turunu değerlendirirken, yatırımcıların mobil ödeme çözümü üreten firmalara olan ilgisinin arttığını vurguladı.

iOS ve Android işletim sistemi üzerinde çalışan Raise mobil cüzdan uygulamasını kullanan tüketiciler, piyasada bulunan 3 binden fazla marka üzerinden alışveriş yapabiliyor ve bu işlemleri başına ortalama yüzde 12 tasarruf sağlıyorlar.