Kripto Para Birimlerine “çöp” yaftası

22 Eylül 2017
589 Görüntüleme

Tocqueville Asset Management firmasında varlık yöneticisi olan John Hathaway, altın piyasasına dair yaptığı değerlendirmelerin ardından konuyu kripto para birimlerine çevirdi ve tüm kripto para birimlerine “çöp” yaftasını yapıştırdı.

Kıymetli metaller hakkında veriler yayımlayan ve günlük haber yapan Kitco.com isimli web sitesine konuşan Tocqueville Asset Management firmasından John Hathaway, kripto para birimlerinin her an patlamaya hazır birer balon olduğunu açıkladı. Bridgewater Associates kurucusu Ray Dalio ve yine bir altın yatırımcısı olan Peter Schiff de haber sitesine benzer açıklamalarda bulundu.

John Hathaway, genel piyasa değerlendirmesinin ardından kripto para birimlerine geçerek, bu alanda yapılan yatırımların yatırımdan sayılamayacağını, her bir kripto paranın “çöp” olduğunu iddia etti. “Buna en ufak bir şüphe duymuyorum ki, kripto para birimleri birer balon” şeklinde konuşan Hathaway, kripto para birimlerinin toplam piyasa değerinin altın değerine kıyasla çok düşük seviyede olduğunun altını çizdi.

Kendisine, kripto para birimleriyle kâr elde eden birçok insanın bulunduğunun hatırlatılması üzerine, “Finansal balonlarla elbette para kazanabilirsiniz. Çok hızlı biçimde dışarı çıkmanız şartıyla… Kripto para birimlerinin toplam pazar değerinin 180 milyar dolar olduğunu unutmayalım. Belki de şimdi biraz daha azdır. Altın ile kıyaslandığında ufacık bir meblağ” şeklinde konuştu.

Altın borsasının gün geçtikçe daha kişi tarafından ilgi gördüğü ve kripto para birimlerine olan yatırımların arttığının söylenmesi üzerine de, “Bu doğru değil” yanıtını verdi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Citi ve HighRadius ortaklığı yapay zekaya odaklanıyor
Bankacılık
81 görüntüleme
Bankacılık
81 görüntüleme

Citi ve HighRadius ortaklığı yapay zekaya odaklanıyor

Erhan Kahraman - 15 Temmuz 2018

Citi’nin hazine ve ticari çözümler birimi, HighRadius’un yapay zeka ve makine öğrenme teknolojilerini kullanarak hizmet portföyünü genişletiyor. Citi, hafta içinde…

Index Ventures teknolojiye 1,65 milyar dolar yatıracak
FinTech
123 görüntüleme
FinTech
123 görüntüleme

Index Ventures teknolojiye 1,65 milyar dolar yatıracak

Erhan Kahraman - 14 Temmuz 2018

Teknoloji girişimlerini destekleyen firmalar arasına katılan Londra merkezli Index Ventures, FinTech girişimlerinin de faydalanacağı 1,65 milyar dolarlık yatırım bütçesi açıkladı.…

Nordnet, yapay zeka Amelia’yı “işten çıkardı”
Bankacılık
145 görüntüleme
Bankacılık
145 görüntüleme

Nordnet, yapay zeka Amelia’yı “işten çıkardı”

Erhan Kahraman - 14 Temmuz 2018

Nordnet'in IPSoft iş birliğiyle geçtiğimiz yıl müşteri ilişkileri süreçlerine dahil ettiği Amelia adlı yapay zeka bekleneni veremeyince işsiz kaldı. İsveç…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.