Birleşik Krallık’taki FinTech aktiviteleri Londra’dan ibaret değil. Banking Tech tarafından hazırlanan yeni rapor, ülkenin dört bir yanındaki finansal teknoloji merkezlerini listeliyor.

FinTech denince akla ilk gelen şehirlerin başında Londra var. Hatta ardı arkası kesilmeyen atılımlar neticesinde, Birleşik Krallık haberlerini okuduğunuz zaman FinTech yeniliklerinin ilgi odağında sadece Londra olduğunu düşünebilirsiniz. Fakat durum aslında öyle değil. Londra’ya rakip olan Berlin ve Stokholm gibi küresel yenilik merkezlerinin yanı sıra Birleşik Krallık’ta da birçok yerel FinTech merkezi var.

”Londra dışında Fintech” raporu sözde ”Londra balonu” dışında çalışan Birleşik Krallık merkezli FinTech şirketlerini değerlendiriyor. Hazırlanan rapor, bu şirketlerin nerede kurulduklarını ve neden orada kurulduklarını, geçmişini, hedef pazarlarını, müşterilerini, teknoloji konusunda uzmanlıklarını ve gelecek planlarını mercek altına alıyor.

Rapor ayrıca bu yerel FinTech şirketlerinin ve merkezlerinin eğitim, yeteneklerin dikkatini çekme veya kamunun ilgisini İngiltere’nin başkentinden uzağa taşıma konusundaki endişelerini de değerlendiriyor.

Banking Tech tarafından hazırlanan raporda Birleşik Krallık’ın birbirinden hareketli yerel FinTech merkezlerini keşfe çıkabilirsiniz:

*Güneybatı: Bristol, Bath ve Exeter

*Galler: Cardiff

*İskoçya: Edinburgh ve Glasgow

*Kuzey: Manchester ve Leeds

Raporu bu sayfada yer alan formu doldurarak ücretsiz indirebilirsiniz.