Clarity Money uygulamasına yeni güncellemeyle birlikte iOS 11 için Siri entegrasyonu geldi.

Kişisel finans yönetim uygulaması Clarity Money, ilk yılını tamamlamadan yarım milyon kullanıcıya ulaştı. Şimdi, sırada Siri var. Şirketin yöneticilerinden Colin Kennedy, Bank Innovation’a yaptığı açıklamada Clarity’nin çoğu kullanıcısının organik, ticari olmayan kanallardan geldiğini belirtti. Bu durumun uygulamanın kullanıcılara ”tarafsız” finansal tavsiye ve görüşler sunmasına yardımcı olduğunu da ekledi.

Kennedy, ”Bizi en çok heyecanlandıran şey de müşterilerin bunun tek bir özellik ile alakası olmadığını söylemeleri ve ‘sonunda bize tarafsız tavsiyeler veren, herhangi bir şeyi satmaya veya pazarlamaya çalışmayan bir firma’ olduğumuzu belirtmeleri” diye ekledi.

Clarity tavsiye ve görüşleri konusunda büyüyen ortaklık sistemine -şirketin Temmuz 2017’de duyurduğu Acorns ortaklığı gibi- ve yazılım programlama arayüzü gibi teknolojilere güveniyor.

“Üründen bağımsız bir platform sunuyoruz”

Kennedy, ”Biz ortaklık modeline sahip etkin bir API ekosistemiyiz; bu tescilli ürün sunmuyor olduğumuz anlamına geliyor” diye belirtti. Diğer bir deyişle, Clarity uygulamaya bir ortağı dahil edebilir ve kullanıcının iki hizmeti de kullanmasını sağlayabilir. Örneğin kullanıcılar Clarity uygulaması yoluyla Acorns’a yatırım yapabilirler.

İstediği banka hesabını veya hizmeti bir sorun olmadan entegre etmek Clarity’nin sunduğu üründen bağımsız deneyimi tercih edenler için kilit bir konu. Uygulamanın kullanıcı tabanı çoğunlukla değişik gelir ve yaş grubundan, farklı mali hedeflere sahip y kuşağı üyelerinden oluşuyor (Kennedy’e göre daha yaşlı bir kullanıcı grubu da gelişiyor).

Şu an için Clarity Apple kullanıcıları için tam olarak kullanılabilir durumda, aynı zamanda internet sitesi üzerinden de hizmet veriyor. Şu an beta aşamasında olan Android uygulamasının ise önümüzdeki birkaç hafta içinde çıkması bekleniyor.