Nesnelerin interneti teknolojilerinden faydalanma konusunda büyük potansiyel barındıran FinTech sektörünün geleceğine dair bir araştırma yapıldı. Medici ve Let’s Talk Payment tarafından paylaşılan infografik, FinTech ve Nesnelerin İnterneti sektörlerinin 2020 yılına kadar 25 milyar dolar büyüyeceğini ortaya koyuyor.

Günümüzde teknolojik değişim ve yenilik miktarı göz önüne alındığında finansal hizmetlerde uygulanacak yenilikler konusunda potansiyel göz ardı edilmeyecek kadar büyük. Özellikle nesnelerin interneti hususunda birçok yeniliğe ev sahipliği yapmaya gebe olan FinTech ekosistemi, yakın dönemde son kullanıcının da hayatını değiştirecek birçok özelliği sunmaya başlayacak. Medici ve Let’s Talk Payment tarafından yapılan araştırma da bu fikri doğruluyor. İkilinin hazırladıkları infografik, internete bağlı yüz milyonlarca cihazın, 2020 yılına kadar pazarda 25 milyar dolarlık büyüme oluşturacağını söylüyor.

Nesnelerin interneti teknolojileri FinTech ekosistemindeki önemli alanlarda yenilik sunacak. Bu alanlardan bazıları şunlar:

  • Güvenlik ve uyumluluk
  • Müşteri deneyimi
  • Altyapı
  • İşlemler ve ödemeler

Nesnelerin interneti ve FinTech ekosisteminin birleşiminden ortaya çıkması beklenen yeniliklerin irdelendiği infografik şu şekilde paylaşıldı:

2020’ye kadar IoT ve FinTech sektörleri 25 milyar dolar büyüyecek