FIS ve Citi Treasury and Trade Solutions, kurumsal müşterileri için gerçek zamanlı ödeme ve nakit yönetimi çözümü sunmak üzere güçlerini birleştirdiklerini açıkladılar. Açık bankacılık ve sınır ötesi ödeme konusunda ileriye doğru adım atacak olan ikili, dijital ödeme altyapısında da iyileştirmeye gidecek.

Her iki firma da ellerindeki teknolojik altyapılarını birbirlerine sunarak müşterilerine daha iyi hizmet sunma hedefinde. CitiConnect tarafından sunulan uygulama arabirimi (API) ile FIS tarafından geliştirilen Trax kurumsal ödeme sisteminin birleşmesi sayesinde gerçek zamanlı ödeme altyapısı kurulacak. Ödeme emri, işlem durumu ve bakiye sorgulama gibi Citi’nin temel servet yönetimi çözümleri de entegrasyon içerisinde kullanabilecek.

Citi’nin ticaret çözümleri ve servet yönetimi departmanının genel başkanı olan Naveed Sultan, gerçekleştirdikleri ortaklık ile kurumsal bankacılık çözümlerini bir adım öteye taşıdıklarını ifade etti. Sundukları API altyapısında var olan işlevsel yapının, her türlü kurumsal ödeme işlemini akıllı teknolojik cihazlar ile gerçekleştirebilme imkanı sunduğuna da parmak bastı.

Firmalar, her iki tarafın müşterileri için de avantajlı olan bu ortaklığın ardından, nakit yönetimi ve gerçek zamanlı işlem yapabilme imkanına kavuştuklarını belirttiler. Müşterilere, açık bankacılık ve sınır ötesi ödeme sistemleri konusunda geleceğe yönelik çözümler üretildiğinin de altı çizildi.

Banking Technology sitesinde yer alan habere göre, yapılan ortaklığın ardından, her iki tarafın müşterileri de nakit yönetimi ve bakiye sorgulama gibi konularda, işlem akışlarını gerçek zamanlı biçimde yürütme, yönetme, izleme ve raporlama imkanına kavuşacaklar.