Citibank ve FIS gerçek zamanlı ödeme ortaklığı kurdu

18 Ekim 2017
651 Görüntüleme

FIS ve Citi Treasury and Trade Solutions, kurumsal müşterileri için gerçek zamanlı ödeme ve nakit yönetimi çözümü sunmak üzere güçlerini birleştirdiklerini açıkladılar. Açık bankacılık ve sınır ötesi ödeme konusunda ileriye doğru adım atacak olan ikili, dijital ödeme altyapısında da iyileştirmeye gidecek.

Her iki firma da ellerindeki teknolojik altyapılarını birbirlerine sunarak müşterilerine daha iyi hizmet sunma hedefinde. CitiConnect tarafından sunulan uygulama arabirimi (API) ile FIS tarafından geliştirilen Trax kurumsal ödeme sisteminin birleşmesi sayesinde gerçek zamanlı ödeme altyapısı kurulacak. Ödeme emri, işlem durumu ve bakiye sorgulama gibi Citi’nin temel servet yönetimi çözümleri de entegrasyon içerisinde kullanabilecek.

Citi’nin ticaret çözümleri ve servet yönetimi departmanının genel başkanı olan Naveed Sultan, gerçekleştirdikleri ortaklık ile kurumsal bankacılık çözümlerini bir adım öteye taşıdıklarını ifade etti. Sundukları API altyapısında var olan işlevsel yapının, her türlü kurumsal ödeme işlemini akıllı teknolojik cihazlar ile gerçekleştirebilme imkanı sunduğuna da parmak bastı.

Firmalar, her iki tarafın müşterileri için de avantajlı olan bu ortaklığın ardından, nakit yönetimi ve gerçek zamanlı işlem yapabilme imkanına kavuştuklarını belirttiler. Müşterilere, açık bankacılık ve sınır ötesi ödeme sistemleri konusunda geleceğe yönelik çözümler üretildiğinin de altı çizildi.

Banking Technology sitesinde yer alan habere göre, yapılan ortaklığın ardından, her iki tarafın müşterileri de nakit yönetimi ve bakiye sorgulama gibi konularda, işlem akışlarını gerçek zamanlı biçimde yürütme, yönetme, izleme ve raporlama imkanına kavuşacaklar.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Citi ve HighRadius ortaklığı yapay zekaya odaklanıyor
Bankacılık
81 görüntüleme
Bankacılık
81 görüntüleme

Citi ve HighRadius ortaklığı yapay zekaya odaklanıyor

Erhan Kahraman - 15 Temmuz 2018

Citi’nin hazine ve ticari çözümler birimi, HighRadius’un yapay zeka ve makine öğrenme teknolojilerini kullanarak hizmet portföyünü genişletiyor. Citi, hafta içinde…

Index Ventures teknolojiye 1,65 milyar dolar yatıracak
FinTech
123 görüntüleme
FinTech
123 görüntüleme

Index Ventures teknolojiye 1,65 milyar dolar yatıracak

Erhan Kahraman - 14 Temmuz 2018

Teknoloji girişimlerini destekleyen firmalar arasına katılan Londra merkezli Index Ventures, FinTech girişimlerinin de faydalanacağı 1,65 milyar dolarlık yatırım bütçesi açıkladı.…

Nordnet, yapay zeka Amelia’yı “işten çıkardı”
Bankacılık
145 görüntüleme
Bankacılık
145 görüntüleme

Nordnet, yapay zeka Amelia’yı “işten çıkardı”

Erhan Kahraman - 14 Temmuz 2018

Nordnet'in IPSoft iş birliğiyle geçtiğimiz yıl müşteri ilişkileri süreçlerine dahil ettiği Amelia adlı yapay zeka bekleneni veremeyince işsiz kaldı. İsveç…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.