ABD bankası JPMorgan ilk FinTech girişimini satın alıyor. Bankanın açıklamasına göre 4 milyon KOBİ müşterisi artık WePay ödeme teknolojilerini kullanacak.

FinTech yatırımlarına bugüne kadar mesafeli yaklaşan ABD’nin dev bankası JPMorgan Chase, satın alacağı ilk FinTech girişimi olarak WePay’i seçti. CNBC haberine göre, banka portföyünde mevcut bulunan 4 milyonun üzerindeki küçük işletme bundan böyle WePay’in ödeme teknolojileriyle işlem yapacak.

WePay ile hem kurumsal müşterilerin hem de onlara hizmet eden yazılım sağlayıcıların üzerinden ödeme konusunda iş yükünü aldıklarını dile getiren Chase Tüccar Servisleri CEO’su Matt Kane, “Ödemeleri büyümeye yönelik güçlendiriyoruz ki işletmeler anlık olarak ödeme kabul edebilsin, daha hızlı ödeme alsın ve hiçbir satışı kaçırmasınlar” diye ekledi.

Satın almanın ücreti açıklanmadı, ancak Wall Street Journal’da yer alan habere göre toplam sözleşme bütçesi 220 milyon doların üzerine çıktı. WePay yazılımını kullanan mevcut büyük şirketler arasında topluluk fonlama platformu GoFundMe, bulut tabanlı muhasebe firması FreshBooks ve online pazarlama şirketi Constant Contact yer alıyor.

Chase ailesinin bir parçası olarak, şirketin küresel erişiminden, markasından ve ölçeğinden faydalanarak platform iş ortaklarını ve onların hizmet ettiği işletmeler ağını daha güçlü bir şekilde büyüteceklerine değinen WePay CEO’su Bill Clerico, söylerini şöyle tamamladı: “Dünyanın en büyük ve en saygın finansal kuruluşlarından biriyle, Silikon Vadisi’nin en iyi teknoloji ve yeteneğe sahip şirketi olarak kurduğumuz bu ortaklıktan büyük heyecan duyuyoruz.”