First Data, kartlı ve kartsız ödeme çözümleri sağlayıcısı BluePay Holdings’i 760 milyon dolar karşılığında satın aldığını açıkladı.

Ödeme teknolojileri sağlayıcısı First Data, hafta içinde BluePay Holdings alımına ilişkin bir basın bildirisini kazara web sitesine yüklemiş ve hemen ardından yayından kaldırmıştı. Resmi açıklama Cuma günü geldi: First Data, ödeme işleyicisi BluePay Holdings’i 760 milyon dolarlık anlaşmayla bünyesine dahil etti.

BluePay hissedarlarından tüm hisseleri satın alan küresel ödeme teknolojileri çözümleri sağlayıcısı, sadece üst yönetimin değil TA Associates’in de sahip olduğu hisseleri almış oldu.

ABD ve Kanada’daki işletmelere ödeme işlemleri için teknoloji çözümleri sunan BluePay, Atlanta merkezli First Data’nın en büyük dağıtım partnerlerinden biri konumundaydı. Yayımlanan basın bildirisine göre, BluePay her yıl yaklaşık 77 bin işletmede toplam 19 milyar dolar hacimde işlemi gözetiyor. Şirketin sunduğu teknoloji, 450’nin üzerinde yazılım platformuna entegre olarak çalışıyor.

First Data İcra Kurulu Başkanı ve CEO’su Frank Bisignano, yılın önceki aylarında yapılan CardConnect alımıyla şirket çatısı altına alınan ISV ürün ailesiyle birlikte BluePay’in entegre çözümlerinin First Data’ya önemli bir rekabet avantajı sağlayacağını dile getirdi. Satın alma işleminin resmi olarak 2017 yılının dördüncü çeyreğinde tamamlanması bekleniyor.