Baidu, Hyperledger Blockchain konsorsiyumuna katıldı

24 Ekim 2017
477 Görüntüleme

Çinli arama motoru devi Baidu, Linux Vakfı desteği ile yürütülen Blockchain konsorsiyum projesi Hyperledger’a katıldığını açıkladı.

Finans, bankacılık, nesnelerin interneti, tedarik zinciri ve benzeri birçok sektörde açık kaynaklı ve modüler Blockchain çözümlerinin geliştirilmesini amaçlayan Hyperledger konsorsiyumuna, yaz ayları boyunca birçok önemli isim katılmıştı. Dünya çapında işlem yapan dev şirketlerin arasına Baidu ismi de eklenince, Blockchain teknolojileri geliştirmeye odaklanan grubun eli biraz daha kuvvetlenmiş oldu.

Accenture, IBM, JP Morgan, R3, Cisco ve SAP gibi üye şirketlerin yer aldığı konsorsiyuma dahil olan Baidu’nun başkan yardımcısı Zhang Xuyang, diğer şirketlerle birlikte kullanıcıların ihtiyaçlarına göre uyarlanmış çözümler üreteceklerini belirtti.

Coin Desk tarafından aktarılan haberde Xuyang’ın şu sözlerine yer verildi:

“Geçtiğimiz 17 yılda kullanıcılarımızın söylediklerine kulak vererek, görevimizi yerine getirmeye çalışıyoruz. Hyperledger’ın bir parçası olmaktan dolayı son derece mutluyuz. Blockchain çözümlerini ileriye taşımak için diğer üyelerle iş birliği yapmaktan dolayı da heyecan duyuyoruz.”

Ağustos ayı içerisinde yazılım devi Oracle da Hyperledger Blockchain konsorsiyumuna katıldığını açıklamıştı. Hyperledger Fabric Blockchain kaynak kodunu bulut tabanlı platform haline dönüştürmek için proje geliştirdiğini söyleyen Oracle’ı, Eylül ayı içerisinde konsorsiyuma dahil olan Wipro takip etmişti.

Patientory Foundation ve BTS de yakın dönemde Hyperledger Blockchain projesine katılan üyeler arasında. Blockchain teknolojisinin, işlem kayıtlarında ve doğrulamalarda kullanımının yaygınlaştırılmasını için faaliyet gösteren Hyperledger Blockchain projesi şeffaf bir yapıda çalışıyor. 2015’ten bu yana 160’dan fazla şirket konsorsiyuma katıldı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BKM 2018 yılı ilk 6 aylık verileri açıkladı
Genel
62 görüntüleme
Genel
62 görüntüleme

BKM 2018 yılı ilk 6 aylık verileri açıkladı

yazar05 - 19 Temmuz 2018

Bankalararası Kart Merkezi 2018 yılının ilk 6 aylık verilerini paylaştı. Yılın ilk yarısında kartlı ödemelerin %20 büyüdüğü görülüyor. Finansal okuryazarlıktaki…

Hong Kong yönetiminden açık bankacılık hamlesi
Genel
46 görüntüleme
Genel
46 görüntüleme

Hong Kong yönetiminden açık bankacılık hamlesi

Melih Çelik - 19 Temmuz 2018

Hong Kong’un finans sektöründeki regülatör kurumu HKMA, bankacılık sektörüne yönelik olarak açık API servisini devreye aldığını duyurdu. Son dönemde FinTech…

Ant Financial, finans dünyasının sosyal ağına 120 milyon dolarlık yatırım yaptı
FinTech
61 görüntüleme
FinTech
61 görüntüleme

Ant Financial, finans dünyasının sosyal ağına 120 milyon dolarlık yatırım yaptı

Melih Çelik - 19 Temmuz 2018

Çin merkezli Snowball Finance, Ant Financial’dan 120 milyon dolarlık yatırım aldı. Şirket, finans dünyasının sosyal ağı olarak da tanımlanıyor. Alibaba…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.