ING Hackathon’a kısa süre kaldı

26 Ekim 2017
522 Görüntüleme

ING Bank’ın 4.kez düzenleyeceği “ING Hackathon” etkinliğiyle geleceğin girişimcilerine yeni fırsat kapıları açmayı hedefliyor.

ING Bank’ın bankacılık lisansına sahip teknoloji şirketi olma vizyonunun önemli ayaklarından biri olan ve artık geleneksel hale gelen ING Hackathon bu yıl 4’üncü kez düzenleniyor. 25-26 Kasım tarihlerinde Ankara’da Bilkent Cyberpark’ta gerçekleştirilecek ING Hackathon için başvurular hackathon.ingbank.com.tradresinden 15 Kasım tarihine kadar yapılabiliyor.

“Sınırlarını zorla, geleceği hayal et” temasının hakim olduğu yarışmaya en az 3, en fazla 6 kişiden oluşan takımlar katılabiliyor. Her takım nesnelerin interneti, chatbot, web sitesi, mobil uygulama, giyilebilir teknolojiler, robotik, güvenlik, büyük veri, otomasyon, yapay zeka ve makine öğrenmesi, sanal gerçeklik, bulut teknolojileri, blockchain, 3D yazıcılar gibi teknolojilerden en az iki tanesini kullanarak en iyi projeyi geliştirmek için mücadele edecek. Katılımcıların özgün ve yaratıcı bir projeyi 24 saat içerisinde geliştirip sunuma hazır hale getirmesinin beklendiği ING Hackathon’da takımlar ING’nin alanında uzman mentorlarından da destek alacak.

Bahadır Şamlı: “Hackathon ile Türkiye geneline genç bir kitleye ulaşıyoruz”

ING Bank Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Bahadır Şamlı, 4’üncü yılını kutlayan ING Hackathon’a ilişkin değerlendirmesinde, “Müşterilerin bankacılık hizmetlerine bulundukları her yerden ve her an, en kolay ve hızlı şekilde ulaşma beklentisinin giderek arttığı günümüzde ING Bank olarak vizyonumuzu bankacılık lisansına sahip teknoloji şirketi olmak şeklinde belirledik. Bu kapsamda gerek kurum içinde gerekse dışında girişimcilik ekosisteminin gelişmesini çok önemsiyoruz. ING Hackathon da İnovasyon Kampı, Orange Lab, İTÜ Big Bang yarışması desteğimiz gibi bu yaklaşımın en önemli ayaklarından biri. ING Hackathon’a geçen 3 yılda 450 kişi katılarak 117 proje geliştirdi. Yaş ortalaması 23,1 olan katılımcılar arasında İstanbul, Ankara ve İzmir’in yanı sıra Bursa, Eskişehir, İzmit, Karabük, Mersin, Sakarya ve Münih’ten de gelenler oldu. Bu anlamda Hackathon’un Türkiye genelinde oldukça geniş ve genç bir kitleye ulaştığını görmek de bizi çok mutlu ediyor. Bu yıl da geleceğin girişimcilerini desteklemeyi sürdürüyoruz. 24 saatlik heyecan dolu etkinliğin katılımcılarına şimdiden bol şans ve başarı diliyorum” diye konuştu.

Yarışmanın kazananları geliştirdikleri fikri ING Global’de düzenlenecek etkinlikte anlatma fırsatına sahip olacak. Bunun yanında birinci takım 15 bin TL’lik, ikinci takım 10 bin TL’lik, üçüncü takım ise 5 bin TL’lik hediye çeki kazanacak. İlk 10’a giren takımları sürpriz hediyelerin beklediği ING Hackathon’da başarılı projelere İTÜ Çekirdek’te ön kuluçka eğitimleri ya da Bilkent Cyberpark’ta ön kuluçka eğitimleri ve bir yıl ücretsiz ofis kullanımı da sunulacak.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BKM 2018 yılı ilk 6 aylık verileri açıkladı
Genel
62 görüntüleme
Genel
62 görüntüleme

BKM 2018 yılı ilk 6 aylık verileri açıkladı

yazar05 - 19 Temmuz 2018

Bankalararası Kart Merkezi 2018 yılının ilk 6 aylık verilerini paylaştı. Yılın ilk yarısında kartlı ödemelerin %20 büyüdüğü görülüyor. Finansal okuryazarlıktaki…

Hong Kong yönetiminden açık bankacılık hamlesi
Genel
46 görüntüleme
Genel
46 görüntüleme

Hong Kong yönetiminden açık bankacılık hamlesi

Melih Çelik - 19 Temmuz 2018

Hong Kong’un finans sektöründeki regülatör kurumu HKMA, bankacılık sektörüne yönelik olarak açık API servisini devreye aldığını duyurdu. Son dönemde FinTech…

Ant Financial, finans dünyasının sosyal ağına 120 milyon dolarlık yatırım yaptı
FinTech
61 görüntüleme
FinTech
61 görüntüleme

Ant Financial, finans dünyasının sosyal ağına 120 milyon dolarlık yatırım yaptı

Melih Çelik - 19 Temmuz 2018

Çin merkezli Snowball Finance, Ant Financial’dan 120 milyon dolarlık yatırım aldı. Şirket, finans dünyasının sosyal ağı olarak da tanımlanıyor. Alibaba…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.