FinTech 101 Eğitim Programı Kıbrıs’ta

3 Kasım 2017
1806 Görüntüleme

Bankalararası Kart Merkezi ve FinTech İstanbul tarafından birlikte düzenlenen FinTech 101 Eğitim Programı Türkiye sınırlarının dışına ulaşarak Kıbrıs’a uzandı.

Her biri giderek artan ilgi ve katılım ile gerçekleşen Türkiye’nin ilk ve en kapsamlı FinTech eğitim programı FinTech 101, Türkiye sınırlarının ötesine uzanarak bu sefer Kıbrıs’ta faaliyet gösteren StarCard Banka Kartları Merkezi‘i ve 360° Danışmanlık ortak organizasyonu ile Kıbrıslı bankacılar ve finans sektörü çalışanları ile buluştu.

BKM Genel Müdürü Dr. Soner Canko‘nun açılış konuşması ile başlayan programda Canko FinTech kavramının BKM açısından geçmişini dinleyiciler ile paylaşarak: “Bir FinTech projesi olarak yola çıktığımız dijital cüzdanınımız BKM Express ile bir risk aldık ancak aradan geçen beş yıl içinde 1,5 milyonu aşan kullanıcı sayımız ile çok yakında toplam işlem sayımız 5 milyonu geçecek ve ne kadar doğru bir adım attığımızı gördük” dedi ve sözlerine şöyle devam etti: “İçinde bulunduğumuz sektör pazarlama ve satışta rekabetin her zaman devam etmesi gereken bir saha öte yandan altyapı ve inovasyonda güçlerimizi birleştirerek hareket etmeliyiz.”

BKM Genel Müdürü Dr. Soner Canko ve StarCard Genel Müdürü Mine Tokay

StarCard Genel Müdiresi Mine Tokay konuşmasına: “Bu bizim için bir hayaldi bu gün gerçek oldu” diyerek başladı ve sözlerine şöyle devam etti: “2006 yılında faaliyete geçen şirketimiz yenilikçilik odaklı adımlar atarak tüm bankalara hizmet eden ortak bir platform. FinTech gibi önemli bir kavramı bankacılık sektörünün lokomotifi ve bizim bu alanda rehber olmamız tüm sektör için büyük önem taşıyor.”

Eğitim iki gün sürecek

2 ve 3 Kasım tarihlerinde iki tam gün boyunca sürecek eğitimde hızlandırılmış bir FinTech 101 içeriği katılımcılara sunulacak. FinTech kavramı, dünyada ve Türkiye’de FinTech, FinTech Trendleri, Regülasyonlar, Ödeme Teknolojleri, Teknolojik Trendler ve Blockchain başlıkları altında eğitimler alanında uzman ve deneyimli isimler tarafından verilecek.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BKM Express’in 6 yıllık macerası – Serkan Yazıcıoğlu
FinTech
124 görüntüleme
FinTech
124 görüntüleme

BKM Express’in 6 yıllık macerası – Serkan Yazıcıoğlu

yazar05 - 18 Ağustos 2018

BKM Dijital Çözümlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Serkan Yazıcıoğlu ile birlikte BKM Express'in son 6 yılını, sunduğu kolaylıkları ve yeni…

Bank of China ve UnionPay’den iş birliği
Bankacılık
53 görüntüleme
Bankacılık
53 görüntüleme

Bank of China ve UnionPay’den iş birliği

Erhan Kahraman - 18 Ağustos 2018

Bank of China, Blockchain'in ödeme sistemlerindeki kullanımını araştırmak üzere ödeme sağlayıcı China UnionPay ile iş birliği yapıyor. Devlet destekli Bank…

SFOX 23 milyon dolar fon topladı
FinTech
109 görüntüleme
FinTech
109 görüntüleme

SFOX 23 milyon dolar fon topladı

Erhan Kahraman - 18 Ağustos 2018

Kripto para sağlayıcı SFOX, düzenlenen A Serisi fonlama turunda topladığı 23 milyon dolarla birlikte bir varlık yönetim platformu kurmak için kolları…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.