DBS, dünyanın en geniş API platformunu kullanıma açtı

7 Kasım 2017
533 Görüntüleme

Singapur merkezli banka DBS, bugüne kadar sunulmuş en geniş API platformunu tüm yazılım geliştiricilerine açtı. İçerisinde, fon alım-satım işlemlerinden P2P ödeme seçeneklerine kadar birçok farklı uygulamanın bulunduğu platformda, 20 farklı kategoride toplam 155 API yer alıyor.

Merkezi Singapur’da bulunan DBS bankası, üçüncü parti yazılım geliştiricileri için geniş bir kullanım alanına sahip API platformunu duyurdu. Halihazırda birçok banka yazılım geliştiricilerine API platformları sunuyor belki ama uygulama sayısı konusunda çıtayı bir hayli yükselten DBS, 155 farklı API’yi kullanıma açarak bu alanda bir rekora imza attı.

Bankacılık konusunda hemen her türlü işlemi rahatlıkla yapmak için çözüm içeren API uygulamaları, fon alma işlemlerinden kullanıcılar arası (peer to peer – P2P) para transferi sistemlerine kadar birçok alanda hizmet sunuyor. 20 kategori içerisinden 155 farklı API sunan DBS, şimdiden birçok firma ile iş birliğine girmiş durumda.

Banking Technology sitesindeki habere göre, halihazırda 50’den fazla firma ile API entegrasyonu kurduğunu açıklayan DBS, yerel emlak sitesi PropertyGuru ile de ortaklık gerçekleştirdi. Ortaklık kapsamında web sitesinde gayrimenkul arayan müşteriler, API entegrasyonu sayesinde DBS bankası üzerinden otomatik mortgage işlemlerine ulaşabiliyorlar.

DBS CIO’su ve Operasyon Grup Başkanı David Gledhill, banka olarak dokuz yıl önce teknoloji altyapısını geliştirmek için yola çıktıklarını söyledi. Geçen zaman içerisinde rakiplerine oranla dijitalleşme konusunda önemli yol aldıklarını belirten Gledhill, dijitalleşmenin kendilerine önemli avantaj sağladığını, bir nevi FinTech firması gibi çalışmaya başladıklarını ifade etti.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BKM 2018 yılı ilk 6 aylık verileri açıkladı
Genel
62 görüntüleme
Genel
62 görüntüleme

BKM 2018 yılı ilk 6 aylık verileri açıkladı

yazar05 - 19 Temmuz 2018

Bankalararası Kart Merkezi 2018 yılının ilk 6 aylık verilerini paylaştı. Yılın ilk yarısında kartlı ödemelerin %20 büyüdüğü görülüyor. Finansal okuryazarlıktaki…

Hong Kong yönetiminden açık bankacılık hamlesi
Genel
46 görüntüleme
Genel
46 görüntüleme

Hong Kong yönetiminden açık bankacılık hamlesi

Melih Çelik - 19 Temmuz 2018

Hong Kong’un finans sektöründeki regülatör kurumu HKMA, bankacılık sektörüne yönelik olarak açık API servisini devreye aldığını duyurdu. Son dönemde FinTech…

Ant Financial, finans dünyasının sosyal ağına 120 milyon dolarlık yatırım yaptı
FinTech
61 görüntüleme
FinTech
61 görüntüleme

Ant Financial, finans dünyasının sosyal ağına 120 milyon dolarlık yatırım yaptı

Melih Çelik - 19 Temmuz 2018

Çin merkezli Snowball Finance, Ant Financial’dan 120 milyon dolarlık yatırım aldı. Şirket, finans dünyasının sosyal ağı olarak da tanımlanıyor. Alibaba…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.