Wells Fargo’dan ilk kez yatırım yapacaklara Robo-advisor hizmeti

8 Kasım 2017
533 Görüntüleme

Daha önce hiç yatırım yapmamış kişilere yönelik Robo-advisor (robot danışman) özelliğini duyuran Wells Fargo, teknolojiye meraklı herkesin rahatlıkla kullanabileceği bir sistem sunuyor.

Küçük çapta yatırım yapan ya da daha önce hiç yatırım yapmamış kişileri odak noktasına yerleştiren Wells Fargo’nun Robo-advisor sistemi, hem zahmetsiz hem de risksiz bir yatırım aracı oluşturuyor. Yatırım dünyasına yeni giren kişilere kolay seçenekler sunan sistem, otomatik olarak Wall Street üzerinden pazar araştırması yapıyor. “Intuitive Investor (Sezgisel Yatırımcı)” ismi verilen özellik sayesinde müşterisine uygun yatırım araçlarını değerlendiren sistem, mali müşavirlere erişim olanağı da sağlıyor.

Wells Fargo’nun dijital ve otomatik yatırım sistemlerinin başında bulunan isim Eddie Queen, Reuters’e verdiği demeçte, “Sunduğumuz teknoloji milyonlarca yeni nesil Wells Fargo müşterisinin yatırım gereksinimlerini karşılamamızı sağlıyor,” ifadesini kullandı. “Bahsini ettiğimiz yeni nesil teknolojiye oldukça meraklı ve yatırım konusunda bizden en uygun tavsiyeleri bekliyor.”

Wells Fargo’nun sunduğu sezgisel yatırımcı, yıllık talep ettiği cüzi bir danışmanlık ücreti ile kullanıcılarına 10 bin dolara kadar yatırım desteği sunuyor. Halihazırda Wells Fargo ile çalışmakta olan müşterilere ise danışmanlık ücreti konusunda iskonto uygulanıyor.

Reuters’te yer alan haberde, Wells Fargo’nun sunduğu Robo-advisory sisteminin Wall Street’te bir ilk olmadığı hatırlatıldı. Bank of America’nın da bu yılın başlarında “Merrill Edge Guided Investing” isimli bir program başlattığı, bağımsız bir firma olan Raymond James Financial’ın da Ocak ayında “Connected Advisor” isimli çözümünü kullanıma açtığı belirtildi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BKM 2018 yılı ilk 6 aylık verileri açıkladı
Genel
62 görüntüleme
Genel
62 görüntüleme

BKM 2018 yılı ilk 6 aylık verileri açıkladı

yazar05 - 19 Temmuz 2018

Bankalararası Kart Merkezi 2018 yılının ilk 6 aylık verilerini paylaştı. Yılın ilk yarısında kartlı ödemelerin %20 büyüdüğü görülüyor. Finansal okuryazarlıktaki…

Hong Kong yönetiminden açık bankacılık hamlesi
Genel
46 görüntüleme
Genel
46 görüntüleme

Hong Kong yönetiminden açık bankacılık hamlesi

Melih Çelik - 19 Temmuz 2018

Hong Kong’un finans sektöründeki regülatör kurumu HKMA, bankacılık sektörüne yönelik olarak açık API servisini devreye aldığını duyurdu. Son dönemde FinTech…

Ant Financial, finans dünyasının sosyal ağına 120 milyon dolarlık yatırım yaptı
FinTech
61 görüntüleme
FinTech
61 görüntüleme

Ant Financial, finans dünyasının sosyal ağına 120 milyon dolarlık yatırım yaptı

Melih Çelik - 19 Temmuz 2018

Çin merkezli Snowball Finance, Ant Financial’dan 120 milyon dolarlık yatırım aldı. Şirket, finans dünyasının sosyal ağı olarak da tanımlanıyor. Alibaba…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.